Rusça nasıl öğrenilir?

Rusça öğrenme işine 3 yıl önce başladım ve şunu söyleyebilirim ki ben öğrenmeden önce dünyadaki en zor 3 dil arasında diyorlardı zor diyorlardı inanmamıştım 3 sene oldu derdimin bir kısmını anlatacak kadar biliyorum hiç İngilizce'ye falan benzemiyor ve dizi gibi şeylerle öğrenebilecek bir dil değil kurs yada birebir ders lazım ve 5-6 sene bunları göze alıyorsan başla ama 6 sene sonunda sadece derdini anlayabileceğini unutma Rusça'yı öğrenmek için Rusya'da uzun seneler yaşamak lazım diyor Rus hocalar ve buna da katılıyorum.

Hocam ders almak en mantıklısıdır. Gündelik kelimeleri öğrendikten sonra dizileri rusça dublajla ve türkçe altyazılarla izlemenizi öneririm. Kiril alfabesini kesinlikle öğrenin, alfabe öğrenmek çok zor bir iş değil, hem öğrenirken kelimeleri ve telaffuzu daha iyi yaparsınız (Türkçe'de olmayan telaffuzlar) Arap alfabesinden örnek vereceğim, ṯ (peltek s), ḥ (sert h) gibi alfabeleri ve telaffuzları öğrenerek daha iyi kavramış olursunuz.

Rusça öğrenme işine 3 yıl önce başladım ve şunu söyleyebilirim ki ben öğrenmeden önce dünyadaki en zor 3 dil arasında diyorlardı zor diyorlardı inanmamıştım 3 sene oldu derdimin bir kısmını anlatacak kadar biliyorum hiç İngilizce'ye falan benzemiyor ve dizi gibi şeylerle öğrenebilecek bir dil değil kurs ya da birebir ders lazım ve 5-6 sene bunları göze alıyorsan başla ama 6 sene sonunda sadece derdini anlayabileceğini unutma Rusça'yı öğrenmek için Rusya'da uzun seneler yaşamak lazım diyor Rus hocalar ve buna da katılıyorum.

Teşekkürler

Hocam ders almak en mantıklısıdır. Gündelik kelimeleri öğrendikten sonra dizileri Rusça dublajla ve Türkçe altyazılarla izlemenizi öneririm. Kiril alfabesini kesinlikle öğrenin, alfabe öğrenmek çok zor bir iş değil, hem öğrenirken kelimeleri ve telaffuzu daha iyi yaparsınız (Türkçede olmayan telaffuzlar) Arap alfabesinden örnek vereceğim, ṯ (peltek s), ḥ (sert h) gibi alfabeleri ve telaffuzları öğrenerek daha iyi kavramış olursunuz.

Teşekkürler öneriniz için hocam.

Geri
Yukarı