Rusça şarkı dinleyenler: Dinlediğinizi anlıyor musunuz?

Hayır, bir şey anlamıyorum ama güzel oluyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu şarkının ismini bile yazamıyorum "Rus mafya müziği" yazarak buluyorum.
гио пика'nın her şarkısı güzeldir фонтончик с дельфином'ın remixli hali bu

Rap ezilenlerin müziği değil mi? Sokakta doğmuş isyan ve haykırış içeren yüce bir müzik. Sözlerde niye kötü bir şey olsun?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Lise yıllarımdayken ingilizce hocamın aklıma kazınmış olan meşhur bir sözü vardı... ''Dil öğrenmek için çok zeki olmanıza gerek yok. Aşırı tekrar yapmaya ihtiyacınız var''. Dil öğrenmenin en kısa yol yöntemlerinden birisi fasılalı tekrar yani, sıkça yapılan egzersizdir. Bu noktadan itibaren mevcut dili öğrenmenize yardımcı olabilecek enstrumanlar da vardır. Batı dillerinin çok büyük bir kısmı (Rusça dahil) etimolojik manada kelimelerini Yunanca ve Latince'den almıştır. Rusça özelinde düşünecek olursak onlar da tıpkı bizler gibi batılılaşma babında yeniçağ ve yakınçağda özellikle Almanca ve Fransızcadan epeyce kelime almışlardır. Günün sonunda tüm bu dillerin kullandığı kelimelerin çok büyük bir kısmı Latince ve Yunancaya dayanır. Örnek verecek olursak; çeşme manasındaki İngilizce ''Fountain'' kelimesi, isveççe ''fontän'', Fransızca ''Fontaine'', İtalyanca ''Fontana'' ve Rusça ''фонтан'' şeklindedir. Kelimenin kökeni ise Latince olan ''Fonticulus'''dur. Uzattım lakin Rusça'da öncelikli olarak öğrenmeniz gereken Kiril Alfabesi'dir ki kendisi de zaten Yunanca'nın amiyane tabir ile çakma versiyonudur. Kiril Alfabesi okumayı öğrendikten sonra zaten fark edersiniz ki Ruslar da pek çok kelimeyi Batı dilleri ve Latince'den almışlar... Örneğin: Number/номер gibi gibi...

Tek bir kelime bile anlamıyorum ama şu üçlüyü dinlemeden de duramıyorum.

Daria Stavrovich - Krugi Na Vode (The Slot isimli grubun solistidir, şarkı da aslen o gruba aittir)

Polina Gagarina - Kukushka (The Voice - Russia jürisi aynı zamanda, tüm şarkılarını seviyorum bu kadının) Özellikle bu canlı performansını koydum. Epey güzel söylüyor burada. Stüdyo kaydı ve klibi çok daha etkili tabii. Oradan da bakın derim.

Adamın gerçek adını bile bilmiyorum. Aratınca Gennadi Seleznyov ismi çıkıyor karşıma. Ama bu isim eski bir devlet görevlisiymiş. Belki anısına falan böyle yapılmıştır. Çünkü aslen Rozhdestvo Group olarak sahne alıyor. Zaten sadece bu şarkısını dinliyorum çok da problem değil :)

Tek bir kelime bile anlamıyorum ama şu üçlüyü dinlemeden de duramıyorum.

Daria Stavrovich - Krugi Na Vode (The Slot isimli grubun solistidir, şarkı da aslen o gruba aittir)

Polina Gagarina - Kukushka (The Voice - Russia jürisi aynı zamanda, tüm şarkılarını seviyorum bu kadının) Özellikle bu canlı performansını koydum. Epey güzel söylüyor burada. Stüdyo kaydı ve klibi çok daha etkili tabii. Oradan da bakın derim.

Adamın gerçek adını bile bilmiyorum. Aratınca Gennadi Seleznyov ismi çıkıyor karşıma. Ama bu isim eski bir devlet görevlisiymiş. Belki anısına falan böyle yapılmıştır. Çünkü aslen Rozhdestvo Group olarak sahne alıyor. Zaten sadece bu şarkısını dinliyorum çok da problem değil :)
Polina Gagarina'nın söylemekte olduğu şarkı, Sovyetler Birliği zamanında seksenlerin efsanevi rock grubu olan Kino'ya aittir. Bildiğim kadarıyla grubun efsane ismi Viktor Şoy'un bestesidir. Ek olarak şu parçaları da dinlemenizi şiddetle öneririm.
Yanlış hatırlamıyorsam bu parça tam perestroyka sonrası ile dağılma arasındaki çalkantılı dönemi anlatmakta...
Bu parçada da Sovyet-Afgan savaşı protest bir şekilde eleştirilmektedir.
Yine doksanların çalkantılı Rusya'sını anlatan bir başka parça...
Tüm bunların haricinde, modern dönem gruplarından Çernikovskaya Hata, Molçat Doma, Angliya, Utro Nürnberg'i önerebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı