Rust için SSD alınmalı mı?

Mert Güler+

Decapat
İyi günler arkadaşlar. Rust'ta oyuna girmesi çok uzun sürüyor ve yarım saati bulduğu oluyor. Ben de araştırdım SSD alman lazım dediler. Ben de 120 GB SSD buldum uygun fiyata. İçine sistemi yüklersem Windows SSD'de kaç GB yer kaplar? Ayrıca Rust'u da SSD'ye atmama gerek var mı? Yoksa HDD'de dursa da oyun hızlanır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
SSD alırsan HDD'den SSD'ye taşıman gerek. Benim arkadaşta SSD var ben de yok o oyuna 1-2 dkda giriyor ben 10 15 dk bekliyorum. SSD Rust gibi oyunlarda farkını aşırı belli ediyor.
Ben de SSD'de yüklü olarak oynuyorum. Bende Rust, Windows ve ortalama 5-6 GB diğer şeylerle beraber böyle:
413686

Ben de Rainbow 6 yı ssd den oynuyorum. Sürekli oynadığım ya da online oyunları ssd den oynamak hızlı bağlantı ve yükleme yapıyor. Bariz fark ediyor. Tavsiye ederim.

SSD alırsan HDD'den SSD'ye taşıman gerek. Benim arkadaşta SSD var ben de yok o oyuna 1-2 dkda giriyor ben 10 15 dk bekliyorum. SSD Rust gibi oyunlarda farkını aşırı belli ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sadece bu oyun için almak ne kadar mantıklı bilemiyorum, oyun tek başına oynarken sıkıcı oluyor zaten ve optimizasyonu kötü. Ben 750 EVO SSD kullanıyorum SSD'ye taşıdığımda bile uzun sürebiliyor zaman zaman, disconnect atıp tekrar girmek gibi bir bugu var onu denemeni öneririm. 5500 parçalık assets yükleme ekranında disconnect atıp tekrar aynı sunucuya girersen 5500'lük asset yüklemesini atlıyor oyun, bu sayede o uzun süren işlemi beklemiyorsun.

Bende rust oynuyorum. Oyunda 850 küsür saat var bunun şaka yapmıyorum 150 saati bekleme süresidir geçen ay yeni pc topladım SSD ye kurdum çok hızlı açılıyor. Oyunu SSD ye kurmuştum ben.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı