Rust oyuna yavaş giriyor

İşletim sistemi
Windows 10

onurburhan21

Decapat
Daha fazla  
Sistemin, 16 GB DDR4 3200 MHz RAM, GTX 1650 Super 4 GB ekran kartı. Ryzen 5 3500X işlemci ve 1 TB HDD ve 240 GB SSD var. Sistem güncel daha 3 ay önce topladım ama Rust'a girerken 5 dk donuyor öyle bekletiyor. 2 defa girdiğim server a tekrar girerken orada 20 dk bekletiyor. Bunun çözümü var mı? Oyunu HDD kurdum, en kötü SSD kuracağım.

SSD'ye kurarsanız tabii ki daha hızlı açılır.
Bir de Nvıdıa ekran kartınızla başlatın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben de bugün oyuna girmeye çalıştım çok uzun sürdü. Resmi Discord sunucusuna yazdım ve bunun çok normal olduğunu söylediler, senlik bir durum yok yani. SSD'ye kurmazsanız çok daha uzun sürebilir dediler.

:D evet SSD kuracağım sanırım yapacak başka bir şey yok.

Bu arada geç girmesinin nedenlerinden biri tahimini olarak, sunucuların içerisindeki yapı yoğunluğu ve modlar olabilir. Modsuz sunucular ve yine wipe yemiş sunuculara yine o kadar yüksek sürelerde girmez diye düşünüyorum. Modlu sunuculara girerken, hem modu indiriyor hem indirdiği modu yüklüyor aynı zamanda. Doğal olarak HDD kullandığınız için de geç yüklenme durumu oluyor.

Geri
Yukarı