Rust RTX 3060 düşük FPS

BahtiKaraKovboy

Femtopat
RAM
16 GB 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
1 TB M.2 SSD
Ekran kartı
RTX 3060 Laptop
İşlemci
Ryzen 9 5900HX
RTX 3060 ekran kartlı ve Ryzen 9 5900HX işlemcili laptopum Rust oyununda düşük ayarlarda ortalama 50 FPS civarı alıyor, bazen 60-70'lere çıkarken 40'lara bile düşebiliyor. Daha yüksek FPS değerleri almam gerekmez mi yoksa laptop olduğu için mi böyle?

Dosya Ekleri

• Rust fps.png
    Rust fps.png
    2,7 MB · Görüntüleme: 23
Son düzenleyen: Moderatör:
RTX 3060 ekran kartlı ve Ryzen 9 5900HX işlemcili laptopum Rust oyununda düşük ayarlarda ortalama 50 FPS civarı alıyor, bazen 60-70'lere çıkarken 40'lara bile düşebiliyor. Daha yüksek FPS değerleri almam gerekmez mi yoksa laptop olduğu için mi böyle?

Hocam hata yapmışsınız bende de 3060'li bir kasa PC var sizinkinden daha yüksek değerler alıyorum laptop her zaman kasaya göre daha düşük FPS veriyor bir de sıcaklık değerleri nedir isindigi içinde dussuyordur FPS.

Hocam hata yapmışsınız bende de 3060'li bir kasa PC var sizinkinden daha yüksek değerler alıyorum laptop her zaman kasaya göre daha düşük FPS veriyor bir de sıcaklık değerleri nedir isindigi içinde dussuyordur FPS.

Hocam soğutucu ile kullanıyorum işlemci 85 derece civarlarında geziyor en fazla 90'a çıkıyor ekran kartı da 70 75 derece civarında dolanıyor.

Bana normal gibi geldi. Multiplayer olduğu için fazla insan varsa o da düşürebiliyor. Bu yüzden drop oluyordur muhtemelen.

@isimsizjoker hocam bir de çoğu test videosunda oyun 20 GB RAM ve üstü değerler kullanıyor 16 GB RAM sizce Rust için yeterli midir o yönden herhangi bir FPS kaybı yaşar mıyım?

Hocam RAM kaynaklı değildir 16 ortalama yeterli bir RAM fakat işlemciniz 85 dereceye çıkıyor diyorsunuz bu çok fazla bir değer benimki Max 65-70 oluyor bu laptop soğutucular bir isede yaramıyor bende eskiden laptop vardı oda Mafia oynarken 85 derecelere çıkıyordu temizleyinxe bayağı bir inmişti o değer 70'e falan.

@isimsizjoker Hocam bir de çoğu test videosunda oyun 20 GB RAM ve üstü değerler kullanıyor 16 GB RAM sizce Rust için yeterli midir o yönden herhangi bir FPS kaybı yaşar mıyım?
Hocam kaç kişi var serverde ona bağlı, yine de 16 GB yeterli olur diye düşünüyorum.
Hocam RAM kaynaklı değildir 16 ortalama yeterli bir RAM fakat işlemciniz 85 dereceye çıkıyor diyorsunuz bu çok fazla bir değer benimki Max 65-70 oluyor bu laptop soğutucular bir isede yaramıyor bende eskiden laptop vardı oda Mafia oynarken 85 derecelere çıkıyordu temizleyinxe bayağı bir inmişti o değer 70'e falan.
Laptopta bu dereceler normal sayılır.

Geri
Yukarı