Rust ücretsiz özel oda nasıl kurulur?

StarlendS

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Grafiker - Yayıncı - Editör - Satış ve Pazarlama Uzmanı - Sosyal Medya Uzmanı - Medya yöneticisi - İçerik yöneticisi - Marka temsilcisi - Kitle yöneticisi - İçerik strateji uzmanı
10 - 20 kişi yayın eşliğinde Rust oynamak istiyoruz. Özel oda kurmak istiyorum. Yayını hem YouTube hem de Twitch'ten yaptığım için 14000 Kbps [14 upload] veriyorum. İnternetim ise 100 download 20 upload.

Sistemim ise.
GTX 1650 4 GB.
16 GB RAM.
i5 10600.

Özel oda kurmak için gerekli sistemi karşılıyor muyum? Özel oda nasıl kurarım?

Merhaba, internet bağlantınız ve sisteminiz Rust'da sunucu kurmak için fazlasıyla yeterlidir.

Aşağıdaki bağlantıdan ZIP uzantılı dosyayı indirin:

Dosya temizdir, VirusTotal bağlantısı:
  • ZIP dosyasının içindeki Server klasörünü masaüstünüze atın.
  • Server klasörünün içindeki Run_DS dosyasını çalıştırın.
Dosyanızı çalıştırdıktan sonra bir cmd penceresi açılacak ve otomatik kurulum sağlanacaktır, kurulum süresi internet hızınız ve sisteminize göre değişiklik gösterebilir. Pek uzun süreceğini sanmıyorum.
  • Siyah cmd ekranı geldikten birkaç saniye sonra güvenlik duvarı birkaç izin isteyebilir, burası önemli "Evimdeki veya işyerimdeki gibi özel ağlar." seçeneğini seçip izin veriyorsunuz.
Dosyaların indirilip sunucunun kurulumu tamamlandığında Server klasörü içerisinde rustds adında bir klasör oluşacak. Bu klasör oluştuysa indirmeniz tamamlanmış demektir.
  • Şimdi ise Run_DS dosyasına sağ tıklayıp not defteri ile açın.
1689238800443.png

Bu kısımda My Server Name yazan kısmı yapmak istediğiniz sunucu adıyla değiştirin. Burada dikkat etmeniz husus Türkçe karakter bulundurmamasıdır.
  • Kurulum tamamlandı. Run_DS dosyasını başlatıp sunucunuzu aktif edebilirsiniz. Dosyayı açtıktan sonra:
1689239011909.png

İşaretlenen alandaki mesajı siz de alıyorsanız sunucunuz açılmış demektir. Arkadaşlarınızın sunucuya erişim sağlaması için oyunun server listeleme bölümünden Run_DS'de değiştirdiğiniz sunucu adını yazması yeterlidir. Başkalarının erişimini istemiyorsanız bu ismi karmaşık bir şeyler yapabilirsiniz.

Şimdiden iyi oyunlar.

Merhaba, internet bağlantınız ve sisteminiz Rust'da sunucu kurmak için fazlasıyla yeterlidir.

Aşağıdaki bağlantıdan ZIP uzantılı dosyayı indirin:

Dosya temizdir, VirusTotal bağlantısı:
  • ZIP dosyasının içindeki Server klasörünü masaüstünüze atın.
  • Server klasörünün içindeki Run_DS dosyasını çalıştırın.
Dosyanızı çalıştırdıktan sonra bir cmd penceresi açılacak ve otomatik kurulum sağlanacaktır, kurulum süresi internet hızınız ve sisteminize göre değişiklik gösterebilir. Pek uzun süreceğini sanmıyorum.
  • Siyah cmd ekranı geldikten birkaç saniye sonra güvenlik duvarı birkaç izin isteyebilir, burası önemli "Evimdeki veya işyerimdeki gibi özel ağlar." seçeneğini seçip izin veriyorsunuz.
Dosyaların indirilip sunucunun kurulumu tamamlandığında Server klasörü içerisinde rustds adında bir klasör oluşacak. Bu klasör oluştuysa indirmeniz tamamlanmış demektir.
  • Şimdi ise Run_DS dosyasına sağ tıklayıp not defteri ile açın.
Eki Görüntüle 1860047
Bu kısımda My Server Name yazan kısmı yapmak istediğiniz sunucu adıyla değiştirin. Burada dikkat etmeniz husus Türkçe karakter bulundurmamasıdır.
  • Kurulum tamamlandı. Run_DS dosyasını başlatıp sunucunuzu aktif edebilirsiniz. Dosyayı açtıktan sonra:
Eki Görüntüle 1860052

İşaretlenen alandaki mesajı siz de alıyorsanız sunucunuz açılmış demektir. Arkadaşlarınızın sunucuya erişim sağlaması için oyunun server listeleme bölümünden Run_DS'de değiştirdiğiniz sunucu adını yazması yeterlidir. Başkalarının erişimini istemiyorsanız bu ismi karmaşık bir şeyler yapabilirsiniz.

Şimdiden iyi oyunlar.
Deneyeceğim rust ozel oda için gerekli internet hızı nedir?

Yayın açtığımda 6 upload filan kalıyor. Sistemimden ne kullanır bu özel sunucu meselesi?

Son düzenleme:
Teorik olarak minimum 100Mbps download hızı ama kullanımda bu kadar gerektirmiyor. 3-4 upload da yeterli olacaktır.
Sistemimi ne kadar kullanır?

@Adrastos

1689281922135.png

hata alıyorum
açmıyor sunucu
nasıl çözerim?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı