Rust yeni oyuncular için tavsiyeler

JudgeKing38

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Rust'a yeni başladım. Fazla oyun bilgim yok ve çokça ölüyorum ve RAID yiyorum. Tavsiyeleriniz varsa belirtirseniz çok memnun olurum teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Rust'a yeni başladım. Fazla oyun bilgim yok ve çokça ölüyorum ve RAID yiyorum. Tavsiyeleriniz varsa belirtirseniz çok memnun olurum teşekkürler.
Tek tavsiyem kendine iyi bir duo bulman yoksa eğlenmek zor, bende senle oynayabilirim belki çok bilgili değilim ama oynarız yaparız bir şeyler DC ni bırak istersen.

Merhaba,
1- bunker tarzında evler yapınız.
2- karakol gibi alanlara yakın ve düz yerlere kurul.
3- ev etrafını multi alet dolabı atın.
4- tek kişi isen tek kişilik server oyna TR sunucularından uzaklaşıp EU başla. Oyunda gorduğun kimseye acıma ittifak yapma.
5- modlu sunucularda /kit gibi plugin olur. Discord sunucularına girmeni öneririm.
6- cok vakit harcaman lazım.
7- Rust mobil uygulamasını indir oyun içi aktif et RAID anında hemen oyuna girebilirsin telefona bildirim geliyor.
8- olabildiğince duvar içini doldur fake at.
9- klanlara cok bulaşma ve olabildiğince roofda oyna.
10- internetin iyi olması lazım ve bilgisayarın yoksa cok sinirin bozulur PvP anında.
11- wipe yemiş sunuculara gir yeni yemiş.
12- AFK kalmamaya çalışın.
6+ k saatim var benden sana tavsiyelerden bir kaçıdır.

Rust böyle kanser bir oyun ama eğlenceli bir oyun, üstteki arkadaşımız zaten açıklamış neler yapılması gerektiğini eksik bir şey göremedim.

Benim de bir 600 saatim var oyunda hep ekiple oynadığım için oyun bilgim fena değil. Ev yapıyorsan müteaahhit gibi ev yapma sağa sola gerekirse 2 tane fake at. Alet dolabını gizle. Gerekirse 2 tane at. Evin üstüne de fake at 2 roket attıkları zaman kabak gibi açılmasın ev. Elektrik çekmesini biliyorsan taret at bilmiyorsan gördüğün her yere özellikle kapıların oralara pompalı tuzağı ve yanıcı tuzağı koy. Benim solo evimi 5 kişi raidleyemedi pompalı tuzakları sayesinde. Sürekli öldükleri için alt + F4 çektiler hem attıkları malzeme yanlarına kar kaldı hem de oyundan çıktıkları için üstlerin de ne varsa çektim bedavadan malzeme aldım :) o pompalı özellikle çok kanser verem ediyor adamı :D

Tek tavsiyem kendine iyi bir Duo bulman yoksa eğlenmek zor, bende senle oynayabilirim belki çok bilgili değilim ama oynarız yaparız bir şeyler DCni bırak istersen.

Kendime bir görev koydum tek başıma bir ev raidleyeceğim diye fakat ileride neden olmasın.

Merhaba,
1- bunker tarzında evler yapınız.
2- karakol gibi alanlara yakın ve düz yerlere kurul.
3- ev etrafını multi alet dolabı atın.
4- tek kişi isen tek kişilik server oyna TR sunucularından uzaklaşıp EU başla. Oyunda gorduğun kimseye acıma ittifak yapma.
5- modlu sunucularda /kit gibi plugin olur. Discord sunucularına girmeni öneririm.
6- cok vakit harcaman lazım.
7- Rust mobil uygulamasını indir oyun içi aktif et RAID anında hemen oyuna girebilirsin telefona bildirim geliyor.
8- olabildiğince duvar içini doldur fake at.
9- klanlara cok bulaşma ve olabildiğince roofda oyna.
10- internetin iyi olması lazım ve bilgisayarın yoksa cok sinirin bozulur PvP anında.
11- wipe yemiş sunuculara gir yeni yemiş.
12- AFK kalmamaya çalışın.
6+ k saatim var benden sana tavsiyelerden bir kaçıdır.

Wipe konusu için şu an orijinal sunucuların bir tanesinde ak, thompson, yarı oto ve daha birçok eşya biliyorum fakat anlık oyuncu sayısı 200'lerde sizce orada oynamalı mıyım yoksa başka bir sunucuya mı geçmeliyim?

Benim de bir 600 saatim var oyunda hep ekiple oynadığım için oyun bilgim fena değil. Ev yapıyorsan müteaahhit gibi ev yapma sağa sola gerekirse 2 tane fake at. Alet dolabını gizle. Gerekirse 2 tane at. Evin üstüne de fake at 2 roket attıkları zaman kabak gibi açılmasın ev. Elektrik çekmesini biliyorsan taret at bilmiyorsan gördüğün her yere özellikle kapıların oralara pompalı tuzağı ve yanıcı tuzağı koy. Benim solo evimi 5 kişi raidleyemedi pompalı tuzakları sayesinde. Sürekli öldükleri için alt + F4 çektiler hem attıkları malzeme yanlarına kar kaldı hem de oyundan çıktıkları için üstlerin de ne varsa çektim bedavadan malzeme aldım :) o pompalı özellikle çok kanser verem ediyor adamı :D

Yani olabildiğince tuzaklı ve kafa karıştırıcı bir base yapmalıyım.

RAID atacaksan gir 10X veya 1000X veya RAID Simulator'lerine oyle sunucular var :D
Aim kasmak ukn sunucuları var.

O zaman da görevin bir anlamı kalmaz :D ama teşekkürler.

Kendime bir görev koydum tek başıma bir ev raidleyeceğim diye fakat ileride neden olmasın.

Wipe konusu için şu an orijinal sunucuların bir tanesinde ak, thompson, yarı oto ve daha birçok eşya biliyorum fakat anlık oyuncu sayısı 200'lerde sizce orada oynamalı mıyım yoksa başka bir sunucuya mı geçmeliyim?

Tek oyuncu ise solo sunucular tercih et. Yeni başlayan için 200'lerde bir sayı fikrimce fazla. Alışmak amaclı 50-100 kişilik sunucu ideal fakat PvP cok seviyorsan 200-300+ çeken sunucular ideal.

Geri
Yukarı