Rusya, Google’a 373 Milyon Dolar Para Cezası Kesti

Tabii ihtiyacı var siz ne sanıyordunuz? Savaştan dolayı ülkeden çıkan paranın haddi hesabı yok o para ile gayet hatrı sayılır harcamalar yapılabilir. Rezervlerinin olması o parayı gönlünce harcayabilecek durumda olduklarını göstermez, o rezerv birden toplanmadı ve birden harcanamaz neticede. Bu tarz ödemeler ülke için çok önemli.

Ülkeler milyarlar ile oynuyor.

Aman hocam ne anlatıyosun ya, boş ver.
Asıl sana anlatamıyorum ya da anlamak istemiyorsun. Tüm ülkeler ekonomik olarak küçülmüşken üstüne aktif olarak savaşan bir ülke için 300 Milyon Dolar çerez parası diyorsun. Hayır anlamıyorum hangi hayal aleminde yaşıyorsunuz.

Bu dedikleriniz normal zamanlarda doğru fakat şuan 300 Milyon Doları küçümseyecek bir durum yok. Ayriyeten Rusya bunun gibi cezaları kese kese katlıyor bu paraları. Devletin o ay ki harcamalarının %1'ini bile karşılasa kar kardır. Sen sanki milyar dolarları devletler havadan kapıyormuş da 300 Milyonu kimse umursamazmış gibi konuşuyorsun.

Asıl sana anlatamıyorum ya da anlamak istemiyorsun. Tüm ülkeler ekonomik olarak küçülmüşken üstüne aktif olarak savaşan bir ülke için 300 Milyon Dolar çerez parası diyorsun. Hayır anlamıyorum hangi hayal aleminde yaşıyorsunuz.

Bu dedikleriniz normal zamanlarda doğru fakat şuan 300 Milyon Doları küçümseyecek bir durum yok. Ayriyeten Rusya bunun gibi cezaları kese kese katlıyor bu paraları. Devletin o ay ki harcamalarının %1'ini bile karşılasa kar kardır. Sen sanki milyar dolarları devletler havadan kapıyormuş da 300 Milyonu kimse umursamazmış gibi konuşuyorsun.
Başka şirketlere böyle keyfi para için kestiği ceza göster özür dileyim :) Sen git bi bizim ülkedeki ihalelerin çapına bak :D Bakkal hesabı yapılacak bi konu değil bu.

Sürekli bahsi geçen 128 milyar senin öve öve bitiremediğin 300 milyon'un 420 katı :D Neyi anlamıyorsun?

Yeni konular

Geri
Yukarı