Rusya'da yaşamak mantıklı mı?

786621

Zeptopat
Şimdi bazılarınız dalga geçecek başka ülke mi kalmadı, niye gideceksin yok savaş var böyle, şöyle diye. Ama Rusça dilini seviyorum ve ilerlemek istiyorum. Bazılarınız şimdi diyecek neden Avrupa değil ama Avrupa'ya göre Rusya daha ucuz. Hem yani garip bir şekilde Rusya yapıları hoşuma gidiyor. Yani saçma mı bu düşüncem? Orada okusam ya da okuduktan sonra gitsem ne olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi bazılarınız dalga geçecek başka ülke mi kalmadı, niye gideceksin yok savaş var böyle, şöyle diye. Ama Rusça dilini seviyorum ve ilerlemek istiyorum. Bazılarınız şimdi diyecek neden Avrupa değil ama Avrupa'ya göre Rusya daha ucuz. Hem yani garip bir şekilde Rusya yapıları hoşuma gidiyor. Yani saçma mı bu düşüncem? Orada okusam ya da okuduktan sonra gitsem ne olur?
Rusyada doğdum. 3-5yaşta falan Türkiyeye geldiğimiz için çok eğitim görmedim orada. Ama eğer yüksek hedeflerin varsa iyi bir seçenek değil bence. Okuduktan sonra gidilebilir
Özellikle kuzey taraflarının az nüfuslu şehirleri, kar yağınca havası vs. muhteşem. Kafa dinlemelik. Kalabalık yerleri sevmiyorsan senin için iyi olabilir.

Rusya'da doğdum. 3-5yaşta falan Türkiye'ye geldiğimiz için çok eğitim görmedim orada. Ama eğer yüksek hedeflerin varsa iyi bir seçenek değil bence. Okuduktan sonra gidilebilir.
Özellikle kuzey taraflarının az nüfuslu şehirleri, kar yağınca havası vs. muhteşem. Kafa dinlemelik. Kalabalık yerleri sevmiyorsan senin için iyi olabilir.

Ya hani genelde kime sorsam Bulgaristan bile daha iyi seçenek dedi ama çok Türk var orada yaşayan hani hayatlarını kurmuşlar eğer kötü olsaydı geri gelirlerdi diye düşünüyorum ama pek bir fikrim yok Rusya hakkında. Bir de ben şu an lisedeyim dil bölümü seçtim Almanca üzerinden ilerlemeyi düşünüyorum orada ne yapabilirim bilmiyorum denklik var herhalde bildigim öğretmen olabilirsin dedi birkaç kişi.

Ya hani genelde kime sorsam Bulgaristan bile daha iyi seçenek dedi ama çok Türk var orada yaşayan hani hayatlarını kurmuşlar eğer kötü olsaydı geri gelirlerdi diye düşünüyorum ama pek bir fikrim yok Rusya hakkında. Bir de ben şu an lisedeyim dil bölümü seçtim Almanca üzerinden ilerlemeyi düşünüyorum orada ne yapabilirim bilmiyorum denklik var herhalde bildigim öğretmen olabilirsin dedi birkaç kişi.
Orada tanıdığım bir sürü insan var. Ayrıca dedemin iş yeri bile var. Orada hayat kurabilirsin. Eğitim ve meslekle ilgili bir şey bilmiyorum. Almanca konuşana denk gelmedim. Rusça konuşurlardı genelde ama.

Orada tanıdığım bir sürü insan var. Ayrıca dedemin iş yeri bile var. Orada hayat kurabilirsin. Eğitim ve meslekle ilgili bir şey bilmiyorum. Almanca konuşana denk gelmedim. Rusça konuşurlardı genelde ama.

Hocam yani zaten eğer Rusya'da yaşarsam gitmeye karar verirsem mecbur Rusça öğrenmem lazım o cepte zaten ki ben birkaç kelime de olsa Rusça biliyorum yani öğrenirim ama ben meslek olarak şu an dil bölümündeyim ve İngilizce dışında bir dil seçmek istiyorum o anlamda dedim Almanca yani büyük ihtimal alman dili ve edebiyatı okurum birkaç arkadaş da dedi ki denklik vardır orada Almanca öğretmeni olursun bir Azerbaycan'lı da Rusça+ Türkçe bilerek iyi para kazanırsın demişti bende bunu soruyorum benim böyle bir şey yapma şansım var mı? Bir de bir sorum daha var ben küçük ve sakin bir yerde yaşamak istiyorum Moskova'da olurda başka hangi şehrinde yaşıyabilirim ben Rusya'nın gözde şehri olan Moskova ve st. Petersburg biliyorum bir de küçük bir şehri olan isim olarak sadece solnechnogorsk şehrini biliyorum.

Ben Perm,Grozny ve Mineralny Vody de bulundum. 3 üde seyrek nüfuslu. Küçük yerlerdir. Köy vs. çoktur. Bu şehirleri biliyorum bir tek.

Yeni konular

Geri
Yukarı