Steam Rusya'dan Baldur's Gate 3 alma

Yokedici7100

Hectopat
Daha fazla  
Selam başlıkta belittiğim gibi Baldur's Gate 3'ü Rusya'ya geçerek almak istiyorum ama pek bilmiyorum. Daha önce bunu yapmış veya denemiş biri varsa bana rehberlik edebilir mi?

Bu işlemi gerçekleştirsen bile yanlış hatırlamıyorsam yaklaşık 3 ay kadar TR kartınla alışveriş yapamazsın. Çünkü Steam üzerinden taşındığın ülkeni beyan ederken kurları da yaşadığın ülkeyle değişim uğruyor. 200 TL'den olmayalım derken gelecekteki oyunları da indirimli alma fiyatını kaçırırsın.

Steam cüzdanına para atarsam olmaz mı.

Bu işlemi gerçekleştirsen bile yanlış hatırlamıyorsam yaklaşık 3 ay kadar TR kartınla alışveriş yapamazsın. Çünkü Steam üzerinden taşındığın ülkeni beyan ederken kurları da yaşadığın ülkeyle değişim uğruyor. 200 TL'den olmayalım derken gelecekteki oyunları da indirimli alma fiyatın.

Son düzenleme:
Yanlış hatırlamıyorsam bakiyen TR olarak hazırsa ve ülkeni Rusya Fed. olarak gösterebilirsen cüzdanındaki miktar Rus rublesine dönüşecektir. Kur konusunda bir fikrim yok. Yani karta gerek kalmadan böyle bir işlem olabilir sanırım. Ancak dediğim gibi sonraki 3 ay içerisinde TR yükleyemez ve satın alamazsın ve ülkeni VPN ile değiştiremezsen muhtemelen o bölgeye ait bir banka yada kredi kartına ihtiyacın var. Buradaki bilgiye göre https://steamdb.info/app/1086940/ Rusya'dan satın almak şu anda TL kuru ile 600 TL 'ye denk geliyor ve Steam kur konusunda daha fazlasını talep edebilir çünkü kur komisyonunu bilmiyoruz, araştırmak lazım.

Geri
Yukarı