Rusya'ya nasıl gidilir?

Tatsuhiro Satou

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
16 yaşındayım. Büyük hayalim Rusya'ya gitmek. Nedenini tam bilmiyorum ama çok hoşuma gidiyor. Nasıl gidebilirim, gitmek için neler yapmam gerek? Orada okuma şansım var mı? Ne seviyede dile ihtiyacım var?

Hayallerini boşa çıkarmak için söylemiyorum ama bir hedefin/planın yoksa ve sırf hoşuna gittiği için gitmek istiyorsan büyük hayal kırıklığına uğrarsın. Gitmek istiyorsan fazlaca araştırma yapmanı öneririm o ülkenin kültürü, ekonomik durumu, halkı, yasaları, okulları vb. bir çok şey ile ilgili.

Hayallerini boşa çıkarmak için söylemiyorum ama bir hedefin/planın yoksa ve sırf hoşuna gittiği için gitmek istiyorsan büyük hayal kırıklığına uğrarsın. Gitmek istiyorsan fazlaca araştırma yapmanı öneririm o ülkenin kültürü, ekonomik durumu, halkı, yasaları, okulları vb. bir çok şey ile ilgili.
Orda okuyup çalışmak istiyorum hedefim bu. Ama biraz daha araştıracağım sağolun.

Orada yaşamak zor gibi biraz. Türkiye'nin bile şuanda Rusya'dan daha demokratik olduğunu düşünüyorum. Zaten ülkelerinde popüler markalar yok sanırsam. Savaş da ekstra olarak yordu ülkeyi, bir sürü ambargo var. Yani işin özü bence oraya yaşamaya değil de gezmeye gidilir.

Geri
Yukarı