RX 3600X sistemde grafik bozulmaları

hasosokawaii

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartı dahil tüm parçalar stres testinde yüzde yüz çalışırken bir sıkıntı çıkartmamalarına rağmen, Warzone oyununda veya Discord'da sakin bir şekilde takılırken grafik bozulmaları oluyor ve bunun devamında bilgisayar kendine reset atıyor, yardımcı olursanız sevinirim.
Parçalar.
CPU: 3600X.
GPU: MSI Gaming X 5700XT.
RAM: Corsair Vengeance RGB Pro 8x2 3600 MHz.
SSD: XPG 512 GB M.2.
PSU: 650W Cooler Master Masterbox MB511.
Anakart: X570'a Pro MSI.
Bu görsel Warzone'da grafik bozulduktan sonraki Discord görseli. Warzone görüntü bozulmasının videosu da var fakat video paylaşmayı beceremedim. Warzone vs diğer oyunlarda örneğin CS'de smoke a birden bakınca bilgisayarın tık diye kendini reslemesi gibi bir problem var.

1607098317984.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı dahil tüm parçalar stres testinde yüzde yüz çalışırken bir sıkıntı çıkartmamalarına rağmen, Warzone oyununda veya Discord'da sakin bir şekilde takılırken grafik bozulmaları oluyor ve bunun devamında bilgisayar kendine reset atıyor, yardımcı olursanız sevinirim.
Parçalar.
CPU: 3600X.
GPU: MSI Gaming X 5700XT.
RAM: Corsair Vengeance RGB Pro 8x2 3600 MHz.
SSD: XPG 512 GB m.2.
PSU: 650W Cooler Master Masterbox MB511.
Anakart: X570A PRO MSI.
Bu görsel Warzone'da grafik bozulduktan sonraki Discord görseli. Warzone görüntü bozulmasının videosu da var fakat video paylaşmayı beceremedim. Warzone vs diğer oyunlarda örneğin CS'de smoke a birden bakınca bilgisayarın tık diye kendini reslemesi gibi bir problem var.

Eki Görüntüle 764693

Driver sıkıntısı diye biliyorum bunu. DDU ile driverları silip bir daha indirmenizi öneririm.

WattMan sıkıntısı da olabilir deniyor, bu sıkıntı hakkında bir fikrin var mı?

WattMan sıkıntısı sistem elektrik kesintilerinde vesaire beklenmedik bir şekilde kapanınca oluyor. Onunla alakası olduğunu düşünmüyorum. Driverları silip yüklemek kolay bir işlem zaten. Probleminiz %99 çözülecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı