RX 6650 XT sistemde renk bozulmaları

Deno0101

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam yeni bir sistem topladım yaklaşık 2 ay oldu toplayalı, kullanmak için çok vaktim olmamıştı arada sırada oyun oynuyordum sistemde gözle görülür bir problem yoktu. Geçen gün BIOS ayarlarından birkaç tane CPU ayarını değiştirdim, OC yapmadım sadece Hyper threading ayarını kapattım ve oyun modunu açtım. Daha sonrasında yeni yaptığım ayarlar ile oyuna girdiğimde işlemci kullanımı %100 oldu ve anlık ekranın orta kısmında renk bozulması/karıncalanma oldu, daha sonrasında sistemi kapayıp BIOS ayarlarını varsayılan ayarlarına geri yükleme yaptım ve oyuna tekrar girdim herhangi bir sorun gözükmüyordu. Aradan bir hafta geçti ve bugün yeni ekran kartı sürücülerini kurdum, sürücüleri kurduktan sonra random bir uygulama açtım ve bahsettiğim o renk bozulması anlık tekrar oldu. FurMark testi yaptım yaklaşık on dakika ve geçen süre zarfında ne ekranda renk bozulması oldu ne de performansta bir sıkıntı oluştu, acaba bu renk bozulması neden oluyor? Sistemde bir problem var mıdır? Bunu nasıl test edebilirim?

Sistemim;

i3 12100F.
MSI Mech X2 RX 6650 XT.
Kingston Fury 3200 MHz 8x2 RAM.
Gigabyte H610M h v1.3 anakart.
Cooler Master K501l 600W kasa.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı