RX 460 2 GB vs 4 GB

4GB alsanız bile oyunları ultraya alıp oynayamazsınız. Bu tür giriş seviye kartlar için 2GB yeterlidir. 2GB olanı alabilirsiniz. Aradaki fiyat farkı az ise 4GB da alınabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çoğu güncel oyun 1080p çözünürlükte orta ayarlarda bile 2GB'dan fazla bellek kullanabiliyor, o yüzden 1080p için kesinlikle 4GB tercih edilmeli.

Bu kartlar zayıf gibi görünse de, yeni nesil kartlar 1080p 60FPS için tasarlanmış kartlar, bu yüzden orta ayarlarda genel olarak 60FPS verebiliyorlar, bu sayede 4GB belleği de kullanıyorlar.

Çoğu güncel oyun 1080p çözünürlükte orta ayarlarda bile 2GB'dan fazla bellek kullanabiliyor, o yüzden 1080p için kesinlikle 4GB tercih edilmeli.

Bu kartlar zayıf gibi görünse de, yeni nesil kartlar 1080p 60FPS için tasarlanmış kartlar, bu yüzden orta ayarlarda genel olarak 60FPS verebiliyorlar, bu sayede 4GB belleği de kullanıyorlar.
Ben GTX 1050 Ti kullanıyorum ama 150 oyunluk kütüphanemde 1 oyun görmedim 4 GB kullanan.

Ben GTX 1050 Tİ kullanıyorum ama 150 oyunluk kütüphanemde 1 oyun görmedim 4 GB kullanan.
Sizin kütüphanenizdeki oyunları bilmem ama benim bahsettiğim oyunlar güncel AAA oyunlar. Battlefield 1 gibi. World of Tanks bile 1080p ultra ayarlarda 2GB'dan fazla kullanıyor. Ayrıca yazdığımı iyi okuyun, ben 2GB'dan fazla kullanıyor yazdım, 4GB kart zaten en fazla 3 küsur kullanabilir. Daha önce RX560 kullandım ve şuan ben de GTX 1050 Ti kullanıyorum.

Sizin kütüphanenizdeki oyunları bilmem ama benim bahsettiğim oyunlar güncel AAA oyunlar. Battlefield 1 gibi. World of Tanks bile 1080p ultra ayarlarda 2Gb'dan fazla kullanıyor. Ayrıca yazdığımı iyi okuyun, ben 2GB'dan fazla kullanıyor yazdım, 4GB kart zaten en fazla 3 küsur kullanabilir. Daha önce RX560 kullandım ve şuan ben de GTX 1050 Ti kullanıyorum.
Ben GTA 5, ARMA 3, H1Z1, Cities Skylines, Call Of Duty, Space Engineers, KSP, Dirt vb. oyunlarda hiç sıkıntı yaşamadım. Arada 30-15 FPS fark olduğunu düşünür isek rahatlıkla yeter 2 GB. Ayrıca 200-300 MB RAM'den yeme hakkı var ekran kartının.

Bunu çok da uzatmaya gerek yok. 1080p için 4GB onun aşağısı için ise 2GB uygun olur. Ama bütçe el vermiyorsa 2GB 1080p içinde bir yere kadar sorun olmaz...

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı