RX 460 2 GB vs 4 GB

Bunu çok da uzatmaya gerek yok 1080p için 4GB onun aşağısı için ise 2GB uygun olur. Ama bütçe el vermiyorsa 2GB 1080p içinde bir yere kadar sorun olmaz...
Yahu Sercan lütfen RX 460'ın hem 60 FPS verip hem de 2348 MB bellek kullanımını geçen bir oyun söyle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yahu Sercan lütfen RX 460 ın hem 60 FPS verip hem de 2348 MB bellek kullanımını geçen bir oyun söyle.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
İlk karşıma çıkan videolar bunlar. Ayrıca sabit 60 FPS vermesine gerek yok ki. Tomb Raider tarzı oyunlar 40 FPS ile de akıcı olarak oynanabiliyor. Ama buradaki püf noktalardan biri de Freesync monitörler. Genellikle 42-75 Hz arasında çalışıyor ve fiyatları gayet uygun. Yani bu da demek oluyor ki RX 460 alıp şuan piyasada olan her oyunu ultra ayarda 40 FPS ve üzeri performans alabiliyorsun. Bunu yaparken de 2GB'dan fazla VRAM'e ihtiyacın olur. Bu işlemi Freesync monitör ile desteklersen de gayet akıcı ultra ayarlarda bir oyun deneyimi elde edersin.

İlk karşıma çıkan videolar bunlar. Ayrıca sabit 60 FPS vermesine gerek yok ki. Tomb Raider tarzı oyunlar 40 FPS ile de akıcı olarak oynanabiliyor. Ama buradaki püf noktalardan biri de freesync monitörler. Genellikle 42-75 Hz arasında çalışıyor ve fiyatları gayet uygun. Yani bu da demek oluyor ki RX 460 alıp şuan piyasada olan her oyunu ultra ayarda 40 FPS ve üzeri performans alabiliyorsun. Bunu yaparken de 2GB'dan fazla VRAM'e ihtiyacın olur. Bu işlemi freesync monitör ile desteklersen de gayet akıcı ultra ayarlarda bir oyun deneyimi elde edersin.
Pazardaki her oyun, ultra ve 40 FPS. Güldürdün valla.

Tamam 2GB olan RX 460 en birinci ekran kartı! Ben daha önce kullandığım bir kart için deneyimlerimi söyledim ve tavisyemi yaptım. 2GB ısrarınızı da anlamakta güçlük çekiyorum açıkçası. Şu anki allak bullak olan ekran kartı piyasasında bazen fiyatları aynı bile bulunabilen kartlar bunlar.

4 GB daha iyi olur. Kart yüksek ayarlarda da oynatıyor ve o ayarlar da 4 GB kullanabiliyor. Ayrıca oyun piyasası ve grafikleri her geçen gün gelişiyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı