RX 460-470 GTA 5, Battlefield 1 ve Watch Dogs 2 Performansı

Dostum benim dikkatimi çeken diğer donanımlarınız neler ona göre bir ekran kartı seçmenin daha iyi olacağı kanaatindeyim. Mesela; RX460'ın pek işlemci darboğaz sıkıntısı olmuyor fakat RX470 dediğiniz zaman en azından bir i5 işlemci gerekiyor
Sistemim şu,

Asus P8H67-V Anakart
Intel Core i5 3330 3.00 ghz İşlemci
4 GB Ram (Onu 12 GB'a yükselteceğiz)
Ekran kartını yazmaya gerek yok

Tarafsız biri olarak bu yorumu yazıyorum. Dostum AMD kesinlikle fiyat/performans fakat eğer 60+ FPS istiyorsan AMD RX 460 elenmeli.
AMD RX 470 gibi bir ekran kartıda şu an nereye bakarsan bak 900 TL gibi bir fiyata (o da en az fiyatı) bulabilirsin.
Peki senin istediğin şeyler 60+ FPS ve 800 TL bütçe.
Buna göre GTX 1050 Ti ekran kartı seni tatmin edecektir. Çünkü hem ortalama 700 TL gibi bir fiyata bulabiliyorsun hem de istediğin performansı alabiliyorsun.

Not: Yazım hatam olduysa affola mobilden yazıyorum.

Tarafsız biri olarak bu yorumu yazıyorum. Dostum AMD kesinlikle fiyat/performans fakat eğer 60+ FPS istiyorsan AMD RX 460 elenmeli.
AMD RX 470 gibi bir ekran kartıda şu an nereye bakarsan bak 900 TL gibi bir fiyata (o da en az fiyatı) bulabilirsin.
Buna göre GTX 1050 Ti ekran kartı seni tatmin edecektir. Çünkü hem ortalama 700 TL gibi bir fiyata bulabiliyorsun hem de istediğin performansı alabiliyorsun.

830 TL ye almıstım yeni sistem topladım. MSI Radeon RX 470 4 GB Hepsiburada'dan..

1050 Ti, başlıkta verdiğim oyunlar ve onlar dışındaki oyunlarda ortalama kaç FPS alıyor? Ve RX 470, 1050 Ti ya da başka ekran kartlarında DirectX versiyonu oyundaki FPS miktarını etkiler mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada görüldüğü gibi RX 470 BF1 1080p ultra ayarlarda ortalama 80 FPS veriyor. Senin monitörün 1080p'den %17,55 daha düşük bir çözünürlüğe sahip. Çözünürlük değiştikçe her zaman 1'e 1 değişim olmasa da yaklaşık %15 civarı daha fazla FPS alırsın. Yani 80 FPS yerine, 92 FPS alırsın.

ASUS RX460 4GB GDDR5 128Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı
MSI RX460 4GB OC GDDR5 128Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı
Sizce hangisini alıyım? İkisi arasında fark var mıdır? Ya da bu ekran kartları yukarıda verdiğim oyunları rahatça oynatır mı?
RX 460 alıyorsan 2GB modelleri tercih etmek daha verimli olur. Ayrıca Vatan Bilgisayar'dan almamakta çok daha verimli olur.

Sistemim şu,

Asus P8H67-V Anakart
Intel Core i5 3330 3.00 ghz İşlemci
4 GB Ram (Onu 12 GB'a yükselteceğiz)
Ekran kartını yazmaya gerek yok
Elindeki işlemci RX 470'e yaklaşık olarak %5-10 kadar darboğaza neden olur, yani 90 FPS yerine 80-85 FPS civarı alabilirsin.

1050 Ti, başlıkta verdiğim oyunlar ve onlar dışındaki oyunlarda ortalama kaç FPS alıyor? Ve RX 470, 1050 Ti ya da başka ekran kartlarında DirectX versiyonu oyundaki FPS miktarını etkiler mi?
Bence sana en uygun kart GTX 1050 Ti olur fakat 700 liranın altında olması şartıyla. RX 470, GTX 1050 Ti'dan %60 daha fazla performansa sahip, yani arada devasa fark var. Bu yüzden diyorum 700 liranın altında olması lazım diye, tutup pahalıya RX 470 fiyatına yakın bir fiyata GTX 1050 Ti alırsan. RX 470 fiyatından atıyorum 100 lira yakın fiyata alırsan, yani %15-20 daha ucuza almış olursun, fakat performans %60 kayba uğrar.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı