RX 460 Aygıtı Gözükmüyor

M(i)usa

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hepinize iyi sosyaller diliyorum öncelikle. Yaklaşık bir sene önce satın aldığım RX460 OEM grafik kartım bugün oyun oynadıktan sonra görüntü vermeyi kesti. Oyunda ani FPS düşmeleri de yoktu ve stabildi. Monitörü entegre grafik kartına bağladıktan sonra ekran kartım gizli aygıtlarda gözüküyordu, aygıtı kaldırıp BIOS resetledim ve ekran kartım tamamen gitti. BIOS'tan PCI-e cihazlarına baktığımda ekran kartı slotu empty yani boş gözüküyor fakat ekran kartında bulunan fan dönüyor. Bu yüzden sorunun slotta olduğunu düşünmüyorum. Bu durumda ne yapılabilir? Yardımlarınızı bekliyorum.

Hocam BIOS güncellemesi yapabilirsiniz. Anladığım kadarıyla BIOS üzerinden kapatılmış. Aktif etmeyi deneyin. Olmaz ise güncelleyin. Fanlar dönebilir.

Hocam BIOS güncellemesi yapabilirsiniz. Anladığım kadarıyla BIOS üzerinden kapatılmış. Aktif etmeyi deneyin. Olmaz ise güncelleyin. Fanlar dönebilir.
BIOS üzerinden kapatmadım, aygıt yöneticisinden cihazı kaldırı tıkladım. Belki açıp kapatınca tekrar algılar ve düzelir diye. BIOS versiyonum ise anakartım için en güncelde. Yeni çıkan beta versiyon var ancak beta olduğundan kurmadım.

BIOS üzerinden kapatmadım, aygıt yöneticisinden cihazı kaldırı tıkladım. Belki açıp kapatınca tekrar algılar ve düzelir diye. BIOS versiyonum ise anakartım için en güncelde. Yeni çıkan beta versiyon var ancak beta olduğundan kurmadım.
Hocam o zaman DDU ile sürücü kaldırıp tekrar kurun.
DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi - Technopat Sosyal

Daha sonra aygıt yöneticisine gelip donanım değişikliği tara yapın.

Mevcut sürücüyü kurup fabrika ayarlarına dön dedim. Ekran kartı yine gözükmedi. Muhtemelen fişi çekti çünkü slotta takılıyken BIOS'ta bile gözükmüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı