RX 460 CS:GO Performans Sorunu

Yer
Osmaniye
Daha fazla  
Meslek
Acil Tıp Teknisyeni Mezunu / Veteriner Hekimlik Okuyo
Kasım ayı sonu Aralık başı sistemimi topladım ilk başlarda CS:GO'da ilk başlangıçta en düşük ayarlarda 250FPS alıyordum ancak 3 hafta sonrası ara ara 120FPS'ye kadar düşüyor ve 200FPS'yi aşmıyor. Sizce bunun nedeni nedir ? Son güncelleme sonrası FPS problemini biliyorum ama sistemi o güncelleme sonrası topladım.
Sistem özellikleri
  • Işlemci : i3 6100
  • RAM : 8GB DDR4
  • Ekran Kartı: MSI RX 460 OC 4G
İşlemci sıcaklığım 55°C yi geçmiyor.
Çok teşekkür ederim yardım eden herkese şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun ayarlarından ses ayarlarına bakar mısınız? Kulaklık veya hoparlör seçili olsun. Diğer seçenekler düşürüyor genellikle.

Eğer Dust 2 oynamayı bırakıp nuke oynadıysan FPS kaybı normal ancak 120 FPS zaten gayet güzel bir değer. Hatta 120 FPS bile 60 hz monitörünüz varsa gereksiz fazla, V-Sync açmanızı tavsiye ederim.

Aynı sistem bende de var ama ekran kartım Gigabyte. En yüksek ayarlarda ortalama 140 FPS alıyorum. Ayarları düşürme amacını anlamadım ama ben gerek duymuyorum.

Kusura bakmayın gec yazdım saçma bir hata sebebi ile ceza aldım bir günlük.
Oyun ayarlarında ki kulaklık konusunu biliyorum zaten ilk başta onu düzelttim.
Oyun ayarlarından ses ayarlarına bakar mısınız? Kulaklık veya hoparlör seçili olsun. Diğer seçenekler düşürüyor genellikle.
Eve gidince tekrar kontrol edeceğim teşekkürler.
Driverler güncel değilse yükle. Güncel ise oyun dosyalarını doğrula.
Haklısınız ayarlar yüksek iken bende bu civarlade FPS değerleri alıyorum ama bu tarz oyunlarda efektler bile bazen sizin adamı vuramamanıza sebebiyet oluyor bu yüzden düşük ayarlarda oyunuyorum.
Aynı sistem bende de var ama ekran kartım Gigabyte. En yüksek ayarlarda ortalama 140 FPS alıyorum. Ayarları düşürme amacını anlamadım ama ben gerek duymuyorum.

Eğer hala çözemediysen düşük FPS aldığın sıralarda görev yöneticisinden neyin aşırı kullanıldığa bakmalısın. Mesela bende windows grafik yalıtım arada işlemcinin %40'ını kullandığı için düşüyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı