RX 460 FPS sorunu

hakanakgun

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben yaklaşık 2-2.5 hafta önce Vatandan ASUS RX 460 2GB OC ekran kartı aldım. İlk başlarda çok sorun çıkartıyordu 20-30 FPS alıyordum benchmarklarda 100 FPS alan oyunlarda. Daha sonra güç kaynağını değiştirdim soğutmamı güncelledim vb. düzeldi sorun. Almam gereken FPS değerlerini görüyordum. Ancak 2 gün önce bilgisayarım bi kapanıp açılmaya başladı ve FPS değerlerim H1Z1 KOTK oyununda en düşük 65 iken binaların içinde aniden 47-30 FPS görüyorum ve genel olarak ortalama 30 FPS azalma oldu. Güneşe bakınca 120 FPS oluyordu artık 80 FPS zor görüyor. Sıkıntı sizce nerede? Bilgisayarımın soğutması yani işlemcimin soğutması yok 70-80-90 derecelerde çalışıyor boşta 60 derecede çalışıyor fakat daha önce de bu böyle idi. Ne yapmam gerekiyor bilgisayar reset attıktan sonra FPS düşüşüm oldu.

Tüm sisteminizi belirtin.
Radeon Yazılım Sürümü - 17.6.1
Radeon Yazılım Sürümü - Crimson ReLive
Grafik Yonga Seti - Radeon(TM) RX 460 Graphics
Bellek Boyutu - 2048 MB
Bellek Türü - GDDR5
Çekirdek Saati - 1224 MHz
Windows Sürümü - Windows 7 (Service Pack 1) (64 bit)
Sistem Belleği - 8 GB
CPU Türü - Intel(R) Core(TM) i5-2400 CPU @ 3.10GHz
Sistem bu. Bu işlemci ile yapılan benchmark testlerinde herhangi bir darboğaz olmuyor.

Sisteminizde darboğaz olmaz lakin işlemcimin soğutması yok derken neyi kastettiniz? Kasa içi hava sirkülasyonunu daha iyi yapmaya çalışın, bilgisayarınızın performansında ani bir düşüş varsa virüs bulaşmış da olabilir, güvenilir bir antivirüs programıyla tarama gerçekleştirin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı