RX 460 İ5 2400 sistemde RDR2 işlemciyi %40 kullanıyor

JoeCSTL

Decapat
Daha fazla  
RAM
8gb 1333mhz
SSD veya HDD modeli
1tb 7200rpm hdd
Ekran kartı
RX 460
Anakart
HP-1494
İşlemci
İ5 2400
Merhaba!
İşlemcim i5 2400 ekran kartım ise RX 460 uyumlular ama tam olarak darboğaz limitinin arasında.
Geçen gün RDR 2 indirdim ve MSI Afterburner açtım.
Ekran kartı %100 işlemci %40 %50 bina içinde %80 %90'lara çıkıyor.
Ama FPS'im çok düşük.
Dışarıda(%40 kullanırken) maksimum 22 FPS.
Evin içerisinde(%80 kullanırken) 50 60 FPS arası alıyorum.
Neden böyle bilemiyorum. İşlemci az kullanınca FPS düşüyor işlemci çok da güçlü olmadığı için.

Sistem özellikleri;
İşlemci: i5 2400.
Anakart: HP 1494.
Ekran kartı: RX 460 OEM 2 GB.
RAM: Samsung 8 GB 1333 MHz DDR3.
Depolama: 1TB 7200RPM Seagate HDD.
PSU: 350W.

Ben garip bir şey göremedim, bina içinde daha küçük bir alan ve daha az doku olduğu için FPS artar ama aynı sebeple ekran kartına düşen yük azalır, bu yüzden işlemci kullanımı artar. Dışarıda ise daha fazla doku olduğu için FPS düşer ve yük ekran kartına biner, bu durumda işlemci kullanımı düşer.

FPS düşük gibi duruyor, FSR açık mı?

Ben garip bir şey göremedim, bina içinde daha küçük bir alan ve daha az doku olduğu için FPS artar ama aynı sebeple ekran kartına düşen yük azalır, bu yüzden işlemci kullanımı artar. Dışarıda ise daha fazla doku olduğu için FPS düşer ve yük ekran kartına biner, bu durumda işlemci kullanımı düşer.

Hayır

Düşük yani hocam 30-40 almam lazım :D

zaten 720p de oynuyordum hocam 1080pde sıkıntı çıkartıyor FSR açsam değişmez gibi.
Değişir, FSR'ın çalışma mantığı çözünürlük arttırmak. Yani 1080P'de yaklaşık olarak 720P FPS'i alırsınız. Biraz daha görüntüden feragat ederek 480P->1080P yaparsanız FPS daha da artar.

Geri
Yukarı