i5 2400 RX-460 belli başlı oyunlarda kasıyor

JoeCSTL

Decapat
Daha fazla  
RAM
8gb 1333mhz
SSD veya HDD modeli
1tb 7200rpm hdd
Ekran kartı
RX 460
Anakart
HP-1494
İşlemci
İ5 2400
Sistemimde eskiden i3 2100 vardı, sonra darboğaz yaptığı için i5 2400 aldım updatelemiyeceğim için tam uygun işlemci aldım. Eskiden Forza Horizon 4'te verylowda 30-40FPS alıyordum. Şu anda ise 10 FPS bütün ayarlarda aynı FPS. God of War'da ise sadece çok parçacıklı ortamlar(su orman vb) yerlerde çok kasıyor oyuna giriyorum tekneye yüklüyorum, ağacı sürüyorum, 15 sn sonrası 10 FPS gittikçe azalıyor. Öncesinde 40FPS.

Sistem Özelliklerim:

İşlemci: i5 2400

Ekran kartı: RX-460 2 GB OEM

RAM: Samsung 8 GB 1333MHz DDR3(PC3-12800)

Anakart: Hewlett-Packkard(HP) 1494 PCI-Express 2.0

PSU: 350W

HDD: 1TB 7200RPM Seagate hard disk

Çoğu kişi darboğaz yapıyor diyor ama oyunlarda işlemci az kullanıyor, çözemedim sorunu. Darboğaz olsaydı işlemci %100 kullanmaz mıydı anlamıyorlar söyleyincede.
RAM ve SSD konusunda takıldım ikisinden birimi sıkıntı çıkartıyor diye.
En ucuz ve kolay şekilde çözüm bekliyorum teşekkürler.

Hocam o sistem nasıl God of War açıyor? God of War 2 falan mı? Normaldir hocam SSD yok 8 GB RAM 1333 MHz + işlemci eski Forza 4'ün minimum sistem gereksinimi bile i3 4170. bence normal performanslar.

Hocam o sistem nasıl God of War açıyor? God of War 2 falan mı? Normaldir hocam SSD yok 8 GB RAM 1333 MHz + işlemci eski Forza 4'ün minimum sistem gereksinimi bile i3 4170. bence normal performanslar.
Hocam testler var SSD performans etkilemiyor diye biliyorum HDD boştaysa
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bulabildiğim test bu

Hocam testler var SSD performans etkilemiyor diye biliyorum HDD boştaysa
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bulabildiğim test bu
Bendeyse Sudan tekneyle giderken öyle bi kasıyor ki FPS 3-5 oluyor okadar kötü. Burdaki sistem sadece 4gb bu kadar fark etmez bence?

Ve i5 2400 i3 4170 den daha iyi :D

Sıcaklıklara bakın fark var yani biraz araştırsanız i5 2400 50 C arada 3-5 fps farkı da var
İ3 70 80 derece

Yeni konular

Geri
Yukarı