RX 460 Sistem Donma Sorunu

Teknojelly

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bilgisayarı uzun süre (30-45 dk.) kullanmayınca takılıp kalıyor, hiçbir şey hareket etmiyor, sadece kasadan kapatabiliyorum.
Kasayı ayrıntılı temizledim denebilir ve formatta attım ancak hala devam ediyor.
Aynı konuyu bir kez daha açıyorum lütfen yardım edin.
EK BİLGİ: bu sorun olduktan ve bilgisayarı yeniden başlattınktan sonra şu hatayı alıyorum:
“Default Radeon WattMan settings have been restored due to unexpected system failure.”

Sistemim:
●AMD RX460 Ekran Kartı
●AMD Athlon x4 860k İşlemci(Stok fan kullanıyorum)
●WD blue 1Tb harddisk
●Asus A68HM-K Anakart
●Corsair 1600Mhz 8gb tek slot RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Radeon wattman ayarları karta giden voltaj, mhz gibi şeylerden sorumludur. Overclock yapmayı mı denediniz veya bu ayarlarla hiç oynadınız mı? Eğer denemediyseniz kartı güncellemeyi deneyin. Kartınız güncel ise amd radeon ayarlarını silmeniz veya ayarları sıfırlamanız gerekecek hiç olmadı ddu atıp yazılımları yeniden yükleyin.

Radeon wattman ayarları karta giden voltaj, mhz gibi şeylerden sorumludur. Overclock yapmayı mı denediniz veya bu ayarlarla hiç oynadınız mı? Eğer denemediyseniz kartı güncellemeyi deneyin. Kartınız güncel ise amd radeon ayarlarını silmeniz veya ayarları sıfırlamanız gerekecek hiç olmadı ddu atıp yazılımları yeniden yükleyin.
OC Yapmayı hiç denemedim ekran kartını güncelleyip deniyeceğim olmassa silip yenidende yüklerim ancak daha 1 hafta oldu format atalı sanmıyorum silip yükleyince düzeleceğini formattan öncede oluyordu çünkü.
hd tune programı ile error scan yapmayı bi denemelisin bad sector olabilir hdd de
şu an scan yapıyor bekliyorum.

OC Yapmayı hiç denemedim ekran kartını güncelleyip deniyeceğim olmassa silip yenidende yüklerim ancak daha 1 hafta oldu format atalı sanmıyorum silip yükleyince düzeleceğini formattan öncede oluyordu çünkü.

şu an scan yapıyor bekliyorum.
Hiç bozuk slot çıktı mi

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı