RX 460 Sistem İçin High Power ECO 400W PSU Yeterli mi?

Hızlı Resim - Img 0734
Şuanki psum bu ekran kartımda gt 730 msi rx 460 2gb güç girişi olmayan modelini takmayı düşünüyorum bu psu yeterli mi yoksa o psuyu almalımıyım ?

Yani bütçem 550 küsür ekran kartım gt 730 ve 250 w casper psum var bu bütçeye hem ekran kartı (rx 460) hem psu alacağım psuya gerek var mı şuan ki psum yeterli mi ?

Şuan ki sistemim :
i7 4790 3.6 ghz
Gt 730 4gb 128 bit
250 w casper psu
12 gb ddr 3 ram
550 tlye ekran kartı ve gerekliyse psu almayı düşünüyorum
Tabiki de psu yu degiştirmen gerek Çünkü Psu 12V kanalından 204W veriyor. Bu hiç yeterli değil sana tavsiyem 420₺ ye Msi Rx 460 2 Gb Oc al. Psu olarak ise High Power in 500W 80+ Güç kaynağı var 180₺ onu alabilirsin. Toplamda 600₺ ediyor fakat 50₺ daha eklemeye değer. Eğer bu parçaları daha uyguna bulabilirsen daha iyi olabilir. Ekran kartı Vatan Pc deki fiyat, Psu Hb deki fiyat.

Lenovo A7020a40 cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.

Tabiki de psu yu degiştirmen gerek Çünkü Psu 12V kanalından 204W veriyor. Bu hiç yeterli değil sana tavsiyem 420₺ ye Msi Rx 460 2 Gb Oc al. Psu olarak ise High Power in 500W 80+ Güç kaynağı var 180₺ onu alabilirsin. Toplamda 600₺ ediyor fakat 50₺ daha eklemeye değer. Eğer bu parçaları daha uyguna bulabilirsen daha iyi olabilir. Ekran kartı Vatan Pc deki fiyat, Psu Hb deki fiyat.

Lenovo A7020a40 cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.

High powerın attığım linkteki 400 w psusu yeterli değilmi yani 60 tlye değer mi diğerini almak

Komşumun bilgisayarında "no name" 250W dandik bir PSU var ve kendisi 110W TDP değerine sahip ekran kartını sorunsuz şekilde kullanıyor. Zaten böyle önerilenin altında kullanan bir sürü insan var, forumda 500W PSU ile GTX 980 Ti kullananları gördüm. Çok ilginç ama yetiyor bazen. Kaldı ki arkadaştaki PSU kaliteli firma tarafından üretiliyor ve üzerine Casper logosu basılıyor. O yüzden diyorum önce bir denenmesi gerekiyor, belki para cepte kalır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı