RX 460 Sistemin Sürekli Donması

Ensyasar

Hectopat
Yer
Braunschweig/Almanya
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Öncelikle donanımlarım:
  • Athlon X4 860k,
  • 8 GB Bellek,
  • MSI RX 460,
  • 1 TB HDD,
  • 120GB SSD,
  • Maksimum 400W yazan güç kaynağı.
Sorunuma gelince bilgisayar açılırken Asus yani anakart logosunda donup kalması, bilgisayar açıldıktan sonra herhangi bir işlem yaparken donup kalması, BIOS'un içinde donup kalması, bilgisayarımı kurtar bölümünden sürücü sıfırlama işleminde donup kalması, WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR adlı mavi ekran hatasını vermesi.

Denediğim yöntemler:
Ekran kartını çıkarıp çalıştırmayı denemek, sadece Windows'un kurulu olduğu diski takıp çalıştırmayı denemek, bellek tek modül olduğu için yer değiştirip denemek, mavi ekranda yazan kodu araştırdığımda Overclocktan bahsettiği için BIOS'u varsayılan ayarlara döndürmek hatta BIOS pilini çıkarmak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar.
Öncelikle donanımlarım:
  • Athlon X4 860k,
  • 8 GB Bellek,
  • MSI RX 460,
  • 1 TB HDD,
  • 120GB SSD,
Sorunuma gelince bilgisayar açılırken Asus yani anakart logosunda donup kalması, bilgisayar açıldıktan sonra herhangi bir işlem yaparken donup kalması, BIOS'un içinde donup kalması, bilgisayarımı kurtar bölümünden sürücü sıfırlama işleminde donup kalması, WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR adlı mavi ekran hatasını vermesi.

Denediğim yöntemler:
Ekran kartını çıkarıp çalıştırmayı denemek, sadece Windows'un kurulu olduğu diski takıp çalıştırmayı denemek, bellek tek modül olduğu için yer değiştirip denemek, mavi ekranda yazan kodu araştırdığımda Overclocktan bahsettiği için BIOS'u varsayılan ayarlara döndürmek hatta BIOS pilini çıkarmak.
Anakart MSI mı ? Anakartta sıkıntı var . Modeli ne?

Atamıyorum ki bilgisayarımı kurtarma seçeneklerinde bu bilgisayarı sıfırla tüm dosyaları sil sadece windowsun kurulu olduğu sürücüyü temizle yolunu izledim. Bu bilgisayar sıfırlanıyor diye çıktı 1. denemede %9 2. denemede %1de bilgisayar aynı şekilde dondu.

Merhaba arkadaşlar.
Öncelikle donanımlarım:
  • Athlon X4 860k,
  • 8 GB Bellek,
  • MSI RX 460,
  • 1 TB HDD,
  • 120GB SSD,

Denediğim yöntemler:

Anakartında sıkıntı olabilir. Ya da işlemcin çok ısındığı zaman da böyle bir sorunla karşılaşabilirsin. Eğer kasa içi kablolaman kötü ise, fanların iyi değilse böyle bir sorunla karşılaşabilirsin.

Anakartında sıkıntı olabilir. Ya da işlemcin çok ısındığı zaman da böyle bir sorunla karşılaşabilirsin. Eğer kasa içi kablolaman kötü ise, fanların iyi değilse böyle bir sorunla karşılaşabilirsin.
Yaklaşık 1 senedir kullanıyorum aynı donanımlarla, bilgisayarı ısı değerleri normale dönecek kadar açmadan bekledim açtıktan sonra gene aynı sorun devam ediyordu.

Soğutucu blok işlemci üzerine tam takılmış mı dikkat et.
Dediğim gibi 1 senedir aynı şekilde kullanıyorum. Durduk yere yerinden çıkmaz heralde bu arızanın çok kısa süreli elektrik gitmesinden olduğunu düşünüyorum. Anakartın koruması var ama güç kaynağında bir sorun olsa diye düşünüyorum, bu şekilde donmaya sebebiyet vermez diye de düşünüyorum. :D

Anakartı servise gönderdim. Hiçbir sorun bulamamışlar 12 saat test etmişler. Eğer PSU bozuk ise bilgisayar açıldıktan sonra donma yapması gibi bir olasılık var mı ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı