RX 470 4 GB vs 8 GB

politika2222

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, ben yakın zamanda RX 470 ekran kartı alacağım. Kafamda bazı sorular bulunmaktadır bunları sizlere sormak istedim, öncelikle 4G ve 8G modelleri arasında 150 ₺ fiyat farkı var. 8G modelini almaya gerek var mı? Bana kalırsa 4G modelindeki VRAM yeterli olacaktır, sizce 8G modeline yönelmeli miyim?

Diğer bileşenlerden kısmadan alabiliyorsanız alın; eğer kısmanız gerekiyorsa işlemci, anakart, PSU gibi en az ekran kartı kadar önemli bileşenlerden kısmaktansa 4GB'lık versiyonu tercih etmek daha sağlıklı olacaktır. Bütçenizi ve eğer yeni sistem kuracaksanız aklınızdaki sistemi, halihazırda sisteminiz varsa uyumluluk açısından sahip olduğunuz sistemi paylaşırsanız daha detaylı yardımcı olabiliriz.

Diğer bileşenlerden kısmadan alabiliyorsanız alın; eğer kısmanız gerekiyorsa işlemci, anakart, PSU gibi en az ekran kartı kadar önemli bileşenlerden kısmaktansa 4GB'lık versiyonu tercih etmek daha sağlıklı olacaktır. Bütçenizi ve eğer yeni sistem kuracaksanız aklınızdaki sistemi, halihazırda sisteminiz varsa uyumluluk açısından sahip olduğunuz sistemi paylaşırsanız daha detaylı yardımcı olabiliriz.

Hali hazırda bir sistemim var. Kendim bilgili birisi olduğumdan uyumlu olacağını biliyorum. Açık konuşacağım eski ekran kartım olan R9 270X model ekran kartımı sattım ve elimde 780 ₺ gibi bir para var. Ailemden biraz para alarak bu bütçeyi 900 ₺ ye yükseltebilirim, 1000 ₺ ye yükseltmemde mümkün ancak bunun için bir ila iki ay daha beklemem gerek.

Sistemim
Kasa : Cooler Master 690C-KWN1-GP
Ana kart : MSI B150M Bazooka (Arsenal Gaming)
İşlemci : İntel İ3 6100 (skylake)
İşlemci Soğutucu : COOLER MASTER HYPER T4
Ekran kartı : ~~~~
Ram : Kingston 8 GB DDR4 2133 MHz CL13 Single
HDD: WD BLUE 1 TB 7200 RPM
PSU : High Power 450 w

O fiyata toplanan bir sistemde 8GB bir RAM bulunması pek akıl işi değil. Bence o RAM'i satıp, 16GB(2x8) bir RAM satın alın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı