RX 470 8 GB FPS fsorunu

Evet darboğaz yaşıyorum farkındayım
cpu kullanımı 70 85 90 arası değişiyor gpu kullanımı hep 0 oluyor 20 40 60 oluyor arada 1 dakika da 2 kere 80 90 oluyor o kadar.
oyun ayarları tüm ayarlar high 1366x768 bazı ayarlar off ambient gibi ayarlar.
Acaba i7 3770 mi i5 3570k mı alsam fps değerim ve darboğaz değerim düzelir?
dual rami single yaptığım için sıkıntı yaşar mıyım ona göre 2 gb ramı çıkarıp 8 de mi devam edeyim acaba?

Bence 2GB RAM'i çıkartın. 1080p monitör alabilirsiniz. Çözünürlük artınca darboğaz azalır. Ben olsam şu an işlemci yerine 1080p monitör alırdım.

@Kanberkanbay
Oyun içi değerleri atmanız mümkün mü?
tabi şimdi atacağım.
1920x1080 ve 1366x768 da atacağım.
@Kanberkanbay
Oyun içi değerleri atmanız mümkün mü?
atamadım bir türlü açılmıyor o istatistik için program farklı oyunlarda çalışıyor ama burada çalışmadı deniyorum bir şekilde bekleyin en kötü msi afterburner donanım izlemeyi atarım.
@DaTTeBayoTheFrog
cpu cpu kullanımını attım fps değeri 35 50 arası değişiyor. sıcaklık ve ram sorunu yok. 1080p de
bunlar da 1366x768 zamanı durumlar cpu ve gpu yine ram sıcaklık herhangi bir sorun yok. işlemci yüzünden bu kadar kötü değer aldığımı düşünüyorum fivemde acaba windows 10 formatı atıp fivemi ve gta 5 belgelerini silip doğrulama yapsam sorun düzelme gibi bir durum olur mu?
solda ki 1 ve 3 png 1080p sağda ki 1 ve 3 1366x768 olan ve fivemde ayarları en yükseğe çektim fps düşmesi yaşadım çözünürlük falan olmadı yani işlemci bence sorun veya 2 gb ramı çıkarırsam sorun düzelir mi az da olsa?
@DaTTeBayoTheFrog
@Kalradyalı Fındık Kurdu @Erci77 @hahaxd @Mustafa Berkay
Acaba işlemcinin termal macununu yenilesem ufak takılma sorunları geçer mi çünkü hiçbir script eklenmedi servere ve önceden 30 kişide 50 60 arasıydı eski kartla bu kartla da yeni denedim daha düşük olmaya başladı fps değeri.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    23 KB · Görüntüleme: 20
  • 3.png
    3.png
    22,5 KB · Görüntüleme: 22
  • 1.png
    1.png
    21,1 KB · Görüntüleme: 23
  • 3.png
    3.png
    21,3 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı