RX 470 8 GB ve 4 GB arasındaki fark

5 FPS fark ise 480 alınmaz. :)

1080p de en fazla 15-20 FPS fark atabilir ben 4K performansı açısından dedim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

5 FPS fark yok, 10-15 arası değişiyor oyuna göre. Ne 5 FPS ya? 4K ve RX 480 ne alaka?

Sistemimde şuan MSI RX 480 8GB var. Birkaç ayar kısarak çok rahat 30 FPS alıyorum. Vega bekliyorum o ayrı mesele. Şuan Alan Wake oynuyorum ultrada 4K 45 FPS aşağıya inmiyor. Witcher 3 yine aynı şekilde. Misal:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

CS GO oyuncuları için yüksek FPS 144hz şart olduğu için dediğin doğru. Benim gibi 30 FPS oyunda kasma hissi almayan kişiler için aslında yeterli. PS oyunları zaten genelde 30 FPS çalışır.. Zaten elimizde ki oyunların çoğu eski oyunlar oluyor eskileri zaten 4K ultrada RX 480 rahat açıyor. The Talos Principle mesela 4K da 50 FPS aşağı inmiyor. Son çıkan yüksek sistem isteyen oyunlara göre kartları hesap etmemek lazım. Sadece onları oynamıyoruz...

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı