RX 470 A8 7600 ile Darboğaz Yapar Mı ?

İkisinde de RX 470 almış. İşlemci gücü gerektiren oyunlar derken neyi kastettiniz yani Cpu' ya bir zarar mı gelir ?

İkisinde de RX 470 almış. İşlemci gücü gerektiren oyunlar derken neyi kastettiniz yani Cpu' ya bir zarar mı gelir ?
Kesin olur diyemem ama yapay zeka unsurları gibi grafik işlemler dışında da hesaplama isteyen oyunlarda işlemci gücü daha ön plandadır. Bu durumlarda darboğaz az da olsa olabilir. CPU'ya zarar gelmez. Ekran kartını tam performans kullanamazsınız(%80-90 gibi) işlemci biraz yavaş kalır ama bu oynanabilirliği etkileyecek düzeyde olmaz.

Birde işlemci çok ısınır mı ? Çünkü ekran kartı darboğaz yapacak düzeyde oluyorsa işlemci de çok ısınır diye düşünüyorum. Umarım yanılıyorumdur.

Tam yükte ne kadar ısınıyorsa o kadar ısınır. Bugüne kadar görmediğiniz bir sıcaklık göreceğinizi sanmıyorum.

Birde işlemci çok ısınır mı ? Çünkü ekran kartı darboğaz yapacak düzeyde oluyorsa işlemci de çok ısınır diye düşünüyorum. Umarım yanılıyorumdur.
İşlemcinin çok ısınıp ısınmaması soğutmaya bağlı kasada iyi bir hava akışı varsa ısınma durumu söz konusu olmuyacaktır. Sonuçta ekstra bir voltaj vermiyorsunuz.

Çok ısıncağını sanmıyorum benim pentium g3250 gta 5 de 65 derece 70 derece arası gidiyor geliyor :D ama soğutucuna bağlı bide benimki hazır bilgisiyar yani toplama değil .

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı