RX 470 A8 7600 ile Darboğaz Yapar Mı ?

technofan

Kilopat
Daha fazla  
8 GB, 1600 MHz Corsair RAM var, sizce darboğaz yapar mı ?

İşlemci gücü gerektiren oyunlarda darboğaz olabilir ama oynanabilirliği etkilemez. A8 7600'ün çoklu çekirdek performansı i3 6098p ile aynı PassMark - CPU Performance Comparison bu ayardaki diğer işlemcilerle darboğaz yapıp yapmadığını araştırabilirsin.

İkisinde de RX 470 almış. İşlemci gücü gerektiren oyunlar derken neyi kastettiniz yani Cpu' ya bir zarar mı gelir ?

İkisinde de RX 470 almış. İşlemci gücü gerektiren oyunlar derken neyi kastettiniz yani Cpu' ya bir zarar mı gelir ?
Kesin olur diyemem ama yapay zeka unsurları gibi grafik işlemler dışında da hesaplama isteyen oyunlarda işlemci gücü daha ön plandadır. Bu durumlarda darboğaz az da olsa olabilir. CPU'ya zarar gelmez. Ekran kartını tam performans kullanamazsınız(%80-90 gibi) işlemci biraz yavaş kalır ama bu oynanabilirliği etkileyecek düzeyde olmaz.

Birde işlemci çok ısınır mı ? Çünkü ekran kartı darboğaz yapacak düzeyde oluyorsa işlemci de çok ısınır diye düşünüyorum. Umarım yanılıyorumdur.

Tam yükte ne kadar ısınıyorsa o kadar ısınır. Bugüne kadar görmediğiniz bir sıcaklık göreceğinizi sanmıyorum.

Birde işlemci çok ısınır mı ? Çünkü ekran kartı darboğaz yapacak düzeyde oluyorsa işlemci de çok ısınır diye düşünüyorum. Umarım yanılıyorumdur.
İşlemcinin çok ısınıp ısınmaması soğutmaya bağlı kasada iyi bir hava akışı varsa ısınma durumu söz konusu olmuyacaktır. Sonuçta ekstra bir voltaj vermiyorsunuz.

En fazla kaç derece olur ? Peki ekran kartı kaç derece olur ? Mesela bir Gta 5' te.

Çok ısıncağını sanmıyorum benim pentium g3250 gta 5 de 65 derece 70 derece arası gidiyor geliyor ama soğutucuna bağlı bide benimki hazır bilgisiyar yani toplama değil .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…