RX 470 alınır mı?

zankee

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Belirttiğim gibi sizce RX 470 alınır mı? Araştırma yaptım fakat WattMan hatası diye bir hata varmış. Ekran kartıyla alakalı galiba veya yazılımla. Sizce bu ekran kartını alsam aynı sorunu bende yaşar mıyım? Kartın performansı gerçekten bana fiyatına göre çok iyi geldi. 1200 civarına bulunabiliyor. Ve aklımda bir soru var. Bu kartlarla çok mining yapılıyor mu? Yapılmışsa da nasıl anlayabilirim?(test vs)
Yardımcı olan herkese teşekkürler.

RX 460 Asus Strix 4 GB OC Edition sahibiyim. Kullandığım versiyonda normal şartlarda bu hata ile hiç karşılaşmadım lakin bunun üstüne bir overclock yapmayı denediğimde bu hatayı alıyordum; açık olan uygulamalar kapanabiliyordu.
Bu hatanın karta soğutma sistemini monte eden ve piyasaya fabrikasyon olarak overclock edilmiş halde sunan firmaların gereğinden fazla overclock gerçekleştirmesinden kaynaklı olduğunu okumuştum.
Özetle hangi firma tarafından piyasaya sürüldüğüne, overclock edilmiş olarak piyasaya sürülüp sürülmediğine bakarak, yapılan overclock derecesinin uygun sınırlarda olup olmadığını da diğer kullanıcı yorumlarından öğrenerek bu sorunu yaşayıp yaşamayacağınızı tahmin edebilirsiniz.

RX 460 ASUS STRIX 4 GB OC Edition sahibiyim. Kullandığım versiyonda normal şartlarda bu hata ile hiç karşılaşmadım lakin bunun üstüne bir overclock yapmayı denediğimde bu hatayı alıyordum; açık olan uygulamalar kapanabiliyordu.
Bu hatanın karta soğutma sistemini monte eden ve piyasaya fabrikasyon olarak overclock edilmiş halde sunan firmaların gereğinden fazla overclock gerçekleştirmesinden kaynaklı olduğunu okumuştum.
Özetle hangi firma tarafından piyasaya sürüldüğüne, overclock edilmiş olarak piyasaya sürülüp sürülmediğine bakarak, yapılan overclock derecesinin uygun sınırlarda olup olmadığını da diğer kullanıcı yorumlarından öğrenerek bu sorunu yaşayıp yaşamayacağınızı tahmin edebilirsiniz.

Teşekkürler. RX 460'dan memnun musunuz? Bir de eğer bir bilginiz var ise hangi marka model almamı önerirsiniz RX 470 için.

2017'de giriş seviyesi bir sistem olarak toplamıştım. Beklentimi karşıladı, memnunum ama artık çoğu oyunda yetersiz kalmaya başladı. RX 470 bu konuda fiyatına göre hala güçlü diye düşünüyorum zira RX 460'a göre neredeyse %100 daha yüksek bir performansa sahip.
Hangi firma tarafından piyasaya sürülmüş sürümü almalısınız hiçbir fikrim yok, ASUS önerecektim lakin önermeden önce bir bakayım dedim ASUS'un sürdüğü bu sürümde problemler yaşayanlar varmış; RX 470 için. Ben RX 460 da ASUS sürümü için hiçbir problem yaşamadım.
Bence tüm firmaların piyasaya sürdüğü sürümleri iyice araştırın ve ardından kararınızı verin.

Bu arada baktığım konuda çözüm için undervolt önerilmiş. Overclock işleminin tam tersi olarak düşünülebilir.
Konuyu da bırakayım;

2017'de giriş seviyesi bir sistem olarak toplamıştım. Beklentimi karşıladı, memnunum ama artık çoğu oyunda yetersiz kalmaya başladı. RX 470 bu konuda fiyatına göre hala güçlü diye düşünüyorum zira RX 460'a göre neredeyse %100 daha yüksek bir performansa sahip.
Hangi firma tarafından piyasaya sürülmüş sürümü almalısınız hiçbir fikrim yok, ASUS önerecektim lakin önermeden önce bir bakayım dedim ASUS'un sürdüğü bu sürümde problemler yaşayanlar varmış; RX 470 için. Ben RX 460 da ASUS sürümü için hiçbir problem yaşamadım.
Bence tüm firmaların piyasaya sürdüğü sürümleri iyice araştırın ve ardından kararınızı verin.

Tamam öyle yapacağım. Teşekkür ederim.😁

Yeni konular

Geri
Yukarı