RX 470 bilgisayar düzgün performans vermiyor

xiNo

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba bende AMD RX 470 4 GB ekran kartı var işlemcim Intel Xeon X5660 2x8 RAM var ama Valorant'da bile en düşük ayarlarda 60 70 FPS falan alıyorum diğer oyunlarda da öyle Fornite en düşük ayarlarda donarak oynuyorum yardımcı olur musunuz?

Merhaba bende AMD RX 470 4 GB ekran kartı var işlemcim Intel Xeon X5660 2x8 RAM var ama Valorant'ta bile en düşük ayarlarda 60 70 FPS falan alıyorum diğer oyunlarda da öyle Fornite en düşük ayarlarda donarak oynuyorum yardımcı olur musunuz?

Kullandığın işlemci serveri işlemcisi oyunlar da o kadar iyi performans vermez bence.

RX 470 16 GB RAM yalnız işlemcim R5 2600 ile Valorant'ta 130-280 arası değişken FPS alıyordum. Ekran kartı kullanımı yer yer %30'lara kadar düşüyordu. Bu tarz oyunlar işlemci odaklı aynı ekran kartında daha güçlü işlemci kullanırsan 500leri de görürsün gibi. X5660 normalde server işlemcisi modlanarak kullanılıyor FPS oyunlarında çok yüksek değerler alamıyor olman bundan kaynaklıdır. Az da olsa format atıp performans ayarları yaparsan birkaç FPS artabilir ama çok fark olmaz.

RX 470 16 GB RAM yalnız işlemcim R5 2600 ile Valorant'ta 130-280 arası değişken FPS alıyordum. Ekran kartı kullanımı yer yer %30'lara kadar düşüyordu. Bu tarz oyunlar işlemci odaklı aynı ekran kartında daha güçlü işlemci kullanırsan 500leri de görürsün gibi. X5660 normalde server işlemcisi modlanarak kullanılıyor FPS oyunlarında çok yüksek değerler alamıyor olman bundan kaynaklıdır. Az da olsa format atıp performans ayarları yaparsan birkaç FPS artabilir ama çok fark olmaz.

Anladım teşekkür ederim.

Geri
Yukarı