RX 470 DX 12 ile Battlefield 1 Anlık Takılma Sorunu

• Konuyu başlatan Eden Dust
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 77
  • Görüntüleme 10B
E

Eden Dust

Ziyaretçi
Dün sistemi 16GB RAM'e upgrade ettim ama halen daha anlık takılmalar oluyor. Fakat DX11'e alınca bir sıkıntı olmuyor. Bu takılma üzerine format attım sonuç yine aynı. Sürücüler falan her şey güncel ve orijinaldir.

Sistem:
  • İ3 6100
  • 16GB RAM
  • Asus Z170-P
  • MSI RX 470
  • OCZ 240GB SSD
  • WD 1TB Blue.
  • Windows 10 64 Bit

Bu arada oyunu HDD'den oynuyorum, bundan dolayı olabilir mi acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM arttırmak yerine işlemciyi yükseltmek için adım atmak daha mantıklı olurdu. Dediğim gibi işlemciden kaynaklı sorunlar ortaya çıkıyor. Oyunun ayarları yükseldikçe RAM kullanımı yükselir RAM kaynaklı bir sorun olabilmesi için RAM kullanımının %100 lere ulaşması gerekmekte.

RAM arttırmak yerine işlemciyi yükseltmek için adım atmak daha mantıklı olurdu. Dediğim gibi işlemciden kaynaklı sorunlar ortaya çıkıyor. Oyunun ayarları yükseldikçe RAM kullanımı yükselir RAM kaynaklı bir sorun olabilmesi için RAM kullanımının %100 lere ulaşması gerekmekte.
İşlemci bir sıkıntı çıkarmıyor, 60-80 arası oynatıyor. RAM kullanımı aynı zamanda 8GB oluyor. Ayrıca işlemci almak için bütçem yoktu. 900 lira verip yine %100'de çalışacak işlemci, ne anladım ben bu işten? İlerde duruma göre İ7'e yükseltirim.

İşlemci bir sıkıntı çıkarmıyor, 60-80 arası oynatıyor. RAM kullanımı aynı zamanda 8GB oluyor. Ayrıca işlemci almak için bütçem yoktu. 900 lira verip yine %100'de çalışacak işlemci, ne anladım ben bu işten? İlerde duruma göre İ7'e yükseltirim.

Almak istediğim bilgileri sonunda verdiğinize göre oyun ayarlarınızı paylaşabilir misiniz ? Darboğaz olmadığına göre donanımdan ziyada yazılımla ilgili sorunlar vardır.

Almak istediğim bilgileri sonunda verdiğinize göre oyun ayarlarınızı paylaşabilir misiniz ? Darboğaz olmadığına göre donanımdan ziyada yazılımla ilgili sorunlar vardır.

Buyurun hocam. Ayarlar bu şekilde yaptım. Başka önerebileceğiniz bir ayar varsa söyleyebilirsiniz.
asdsdad.jpg

Buyurun hocam. Ayarlar bu şekilde yaptım. Başka önerebileceğiniz bir ayar varsa söyleyebilirsiniz.
Eki Görüntüle 217552

Çatışma sırasından da bir kare alabilirsem daha iyi olur. Sıcaklık tarafında bir sıkıntı yok. Darboğaz da gözükmüyor. Yazılımsal bir sorun yüksek ihtimal.

Battelfield 1 çok işlemci yiyen bir oyun olduğu için darboğaz var diyemem. Zaten ekran kartını besliyor. Donanımsal herhangi bir sorun gözükmüyor. Yapılabilecek tek şey oyun güncellemelerini, windows güncellemelerini ve ekran kartı güncellemelerini yapmak olacak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı