Çözüldü RX 470 ekrana sığmayan görüntü sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Öncelikle herkese selam.

3 ay önce kendime yeni bir monitör aldım. Ekran kartım NVIDIA idi ne yaparsam yapayım ekran monitöre sığmıyordu uzun denemelerimden sonra özel çözünürlük oluşturup zamanlama standardını CVT - azaltılmış yapıp o çözünürlüğe geçtiğim zaman düzeliyordu. Ama yakın zaman içinde ekran kartımı değiştirdim.

Merak edenler için GTX 750 Ti kullanıyordum RX 470' e geçtim. Tabii ki yine aynı sorunlar karşılaştım ekran monitöre sığmıyor. Bende uzun uğraşlar sonucu aynı ayarı (zamanlama standardını CVT - azaltılmış) bulup özel çözünürlük ekledim fakat bunu nasıl uygulayacağım konusunda hiçbir fikrim yok AMD'nin denetim masasından çözünürlük değiştirmeyi bulamadım. Windows'un ayarlarından özel çözünürlük gözükmüyor, yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Şu konuya bakabilirsin. Ekran bölümünden + işareti olan yerden oluştur deyip yeni ekran çözünürlüğü oluşturabilirsin. Şu an evde değilim yoksa resimde atabilirdim.
Şu konuya bakabilirsin. Ekran bölümünden + işareti olan yerden oluştur deyip yeni ekran çözünürlüğü oluşturabilirsin. Şu an evde değilim yoksa resimde atabilirdim.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı