RX 470 için DVI to VGA önerisi

GTX 760 için de 360W verebilen PSU yetersiz gözüküyor. Bunlarda en aşağı 8 pin besleme oluyor.

360W vermesi yetersiz gözüküyor.

@MuratTheFounder size göre zaten her şey yeterli. Geçen de 250W PSU ile R7 265 çalışır diyen de siz miydiniz? Tavsiye edilenin altında olan PSU için garantiyi biz veremeyiz. Siz verirseniz ve bir şey olursa da sorumluluk size de ait olur.

@MuratTheFounder size göre zaten her şey yeterli. Geçen de 250W PSU ile R7 265 çalışır diyen de siz miydiniz? Tavsiye edilenin altında olan PSU için garantiyi biz veremeyiz. Siz verirseniz ve bir şey olursa da sorumluluk size de ait olur.

Hiç sıkıntı yok bana ait olsun yazdığımı da SS al. O R7 265i kullanacak arkadaşa Core ve Memory clocku Full şekilde kıstırdım dolayısıyla ekran kartı 60 70W maksimum TDP ile çalışıyordu. Tamamını okumadan saçma saçma yorumlar yapmayın. 170W TDP ile GTX 760 çalışıyor hadi en baba 100W de işlemciye ver ki imkansız. Geriye kaldı 90W fazlalık. Sistemin çekeceği ne 100W mı çekecek geri kalan parçalar?

Ekran kartı gerçek güç tüketimi denilenden fazla olabiliyor. Üreticiler hiçbir şey bilmiyor ve bu yüzden öneriyor mu diyorsunuz? PSU sebebiyle kapanan veya reset atan vakalar da fazla. Siz yine bildiğiniz gibi devam edin. Dua edin de birine zarar gelmesin.

Ekran kartı gerçek güç tüketimi denilenden fazla olabiliyor. Üreticiler hiçbir şey bilmiyor ve bu yüzden öneriyor mu diyorsunuz? PSU sebebiyle kapanan veya reset atan vakalar da fazla. Siz yine bildiğiniz gibi devam edin. Dua edin de birine zarar gelmesin.

Çok saçma konuşuyorsunuz. GTX 760 için önerilenmin PSU zaten 500W siz neden bahsediyorsunuz hala? Deneyiminiz olmadığı belli her şeyi teorik olarak yorumluyorsunuz ki bu yanlış. Bazı kartlarda TDP ve mpc(Max Power comsumption) farklı olabiliyor fakat bu durum GTX760 için geçerli değil 170W Total TDP'si mevcut GTX 760'ın ki zamanında 400W Frisby PSU uzun süre kullandım o zaman bile gerek yetersizlik gerek PSU ısınması voltaj verememe gibi sorunlarla karşılaşmadım. PSU peak olarak çalışıyordu fakat yine de rahatlıkla besliyordu. Burada ki durum daha farklı. GTX 760'ın Mpc'si 170W yani maksimum yük altında çekebileceği değer bu. Eğer hala ısrar ediyorsan ayni sistem birebir mevcut elimde kurar sana istediğin değerleri atarım.

Asus GTX 760 OC kullandım. İyi bir 500W zaten 12V kanalından 360W vermez. Üsluba da dikkat edin. Ezbere falan da konuşmuyorum. Sizin Frisby ile sorun yaşamamış olmanız bir şans ama burada bu tip tavsiyeler hoş karşılanmıyor.

Hiç sıkıntı yok bana ait olsun yazdığımı da SS al. O R7 265i kullanacak arkadaşa Core ve Memory clocku Full şekilde kıstırdım dolayısıyla ekran kartı 60 70W maksimum TDP ile çalışıyordu. Tamamını okumadan saçma saçma yorumlar yapmayın. 170W TDP ile GTX 760 çalışıyor hadi en baba 100W de işlemciye ver ki imkansız. Geriye kaldı 90W fazlalık. Sistemin çekeceği ne 100W mı çekecek geri kalan parçalar?

Bir siteye baktım PSU hesaplamak için ama sanırım ucu ucuna yetmekle kalmıyor beni aşıyor bile.

IMG_20230515_222758.jpg

Geri
Yukarı