RX 470 ile RX 570 arasındaki fark nedir ?

Kemal Mardal

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 13 gün önce MSİ RX 470 ekran kartı satın aldım. Ama şansıma 1 hafta sonra RX 570 modeli çıktı. Biraz önce forumda dolaşırken BİOS üzerinden RX 570 yapma gibi konuları gördüm. Benim anladığım MHz olarak biraz geliştirme var ama kartta temel olarak ne değişmiş ? Son olarak bu RX 570 yapma işi mantıklı mı ?(Bu arada kartı internet üzerinden aldım 1 gün içinde cayma hakkım var sizce 100 lira vermeye değer mi ?)

Son düzenleyen: Moderatör:
Her iki modelde birebir aynı GPU mimarisine sahip hatta birebir aynı grafik işlemcilerine sahipler. RX 570 ibGPU saat hızı biraz daha yüksek , yani RX 470 in sadece hız aşırtılmış modeli , ismine aldanmamak gerek.

Arada 10-20 lira fark olsa hadi neyse ama 100 liraya değecek bir fark kesinlikle yok.

Son düzenleme:
GPU Clock : 1282MHz
Memory Clock: 1750MHz

Kartına VBIOS atmak istemiyorsan değerleri şu şekilde adım adım yaparsan MSİ RX 570 performansı elde edersin. :)
Bana kalsa direk alırdım da o değerlere ama hocam siz ne olur ne olmaz başımda patlamasın, ağır ağır yapın. :)

her oyunda (1080p için) aralarında 5-10 fps fark var. RX 570 güncel ve ısınma problemi bir nebze olsun daha iyileştirilmiş. Bu sorunun cevabını bütçen belirler varsa paran almışken güncelini al, ha yok diyorsan arada ciddi fark yok önemli bir şey değil.

GPU Clock : 1282MHz
Memory Clock: 1750MHz

Kartına VBIOS atmak istemiyorsan değerleri şu şekilde adım adım yaparsan MSİ RX 570 performansı elde edersin. :)
Bana kalsa direk alırdım da o değerlere ama hocam siz ne olur ne olmaz başımda patlamasın, ağır ağır yapın. :)
valla hocam kart yeni garantiden çıkmasın:) bi de anlamadığım şekilde bazen ekranda küçük kareler oluyo ve pc kapanıyor şuanlık idare etsin askere gidicem 1 hafta sonra gelince garantiye yollarım 1hafta kalmış bilgisayarsız kalmayayım

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı