RX 470 mi, RX 570 mi?

weextNy

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. RX 470 mi, yoksa RX 570 mi alsam karar vermedim. RX 570'e bosuna mı para vereceğim diye düşündüm. Biraz videolarda oyun testlerine baktım ama bir de forumlarda aratayım dedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. RX 470 mi, yoksa RX 570 mi alsam karar vermedim. RX 570'e bosuna mı para vereceğim diye düşündüm. Biraz videolarda oyun testlerine baktım ama bir de forumlarda aratayım dedim.
570 daha güncel.

Alacağın yerde aralarında ne kadar fiyat farkı var bilmiyorum ama iki kartı da kullanmış biri olarak ben pek fark görmemiştim. Bütçene uygun olanı almanı tavsiye ederim.

Aralarındaki en temel fark boşta RX 570'in güç tüketimi RX 470'e oranla daha düşük, bir miktar daha fazla FPS verebiliyor ancak ufak bir overclock ile aradaki fark kapatılabilir. Ek olarak RX 570 en azından 1-2 yıl fazladan sürücü güncelleştirmesi alacak. Yani bilgisayarında oyun dışında çok fazla vakit geçiriyorsan RX 470 uzun vadede elektrik faturana daha olumsuz yansır. Fiyat farkı fazla değil ise 570 yoksa 470 gayet iyi bir tercih.

Çipleri aynı bu kartın. Hangisi ucuzsa onu al. Rx 470 beni pişman etmedi yeni aldım. Watmann hatası yaşarsan beni etiketleyebilirsin.

Aralarındaki en temel fark boşta RX 570'in güç tüketimi RX 470'e oranla daha düşük, bir miktar daha fazla FPS verebiliyor ancak ufak bir overclock ile aradaki fark kapatılabilir. Ek olarak RX 570 en azından 1-2 yıl fazladan sürücü güncelleştirmesi alacak. Yani bilgisayarında oyun dışında çok fazla vakit geçiriyorsan RX 470 uzun vadede elektrik faturana daha olumsuz yansır. Fiyat farkı fazla değil ise 570 yoksa 470 gayet iyi bir tercih.
Hocam Vega 56'ya Vega 64 BIOS'u atıyorlardı, özellikle RX 470 için bu RX 570 BIOS'u oldukça yaygındı. O BIOS atıldıktan sonra RX 570'in özelliklerini tutar mı ki? Boşta güç tüketimi, sürücü vs.

Yeni konular

Geri
Yukarı