Çözüldü RX 470 Mining Edition sürücü yükleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ibrahimhoke

Hectopat
Daha fazla  
Siteden sürücüyü kurduğumda "No AMD Graphics driver is installed or the AMD driver is not functioning properly" hatası alıyorum. Birkaç kere sürücüyü DDU ile silip tekrar denedim, olmadı. Bilgisayara format attım yine düzelmedi. Kart mining Edition olduğu için sanırım. Çözümü nedir? Orijinal BIOS yüklemem mi gerekiyor? Öyleyse nasıl yapacağım?

MSI 970 Gaming Anakart.
MSI RX 470 4 GB Mining Edition Ekran Kartı.
DDR3 12 GB 1600MHz RAM.
Thermaltake Litepower 450W PSU.

Çözüm
Öncelikle belirteyim bu işlem garantisi olan kart için değildir. Geri dönülemez sorunlara yol açabilir ve kartı kullanılamaz hale getirebilir. İlk önce bunlara hazırlıklı olup olmadığınızı düşünün.

Hazırlıklıysanız şu dosyayı indirin:

İlgili dosyayı indirdikten sonra RAR'dan çıkarıp indirdiğiniz BIOS dosyasını çıkardığınız klasöre atın.

Ardından programı yönetici olarak başlatıp Save butonu yardımıyla kartınızın hali hazırda çalışan BIOS'unu yedekleyin.

Yedekleme bittikten sonra Load Image dediği butona basıp indirdiğiniz BIOS dosyasını kartınıza flash'layıp yeniden başlatın.

Yeniden başlattığınızda görüntü geldiyse ve bozulma yoksa sorun yok demektir.

Eğer gelmediyse karta ya hasar vermişsinizidir ya da BIOS kartınızla uyumlu değildir.
Hocam çok teşekkür ederim. BIOS'u kurdum ve hatalı olan her şey düzeldi.
Hocam çok ama çok özür dilerim hayvan gibi hortlattım ama kusura bakmayın. Saatlerce uğraşıyorum fakat bir çözüm bulamadım. Önceki sayfada bi arkadaş iki adet bios atmış birisi msi armor birisi gaming x modeli. İkisinden birini kurdunuz mu? Kurduysanız hangisi? Teşekkür ederim şimdiden.

Hocam çok ama çok özür dilerim hayvan gibi hortlattım ama kusura bakmayın. Saatlerce uğraşıyorum fakat bir çözüm bulamadım. Önceki sayfada bi arkadaş iki adet bios atmış birisi msi armor birisi gaming x modeli. İkisinden birini kurdunuz mu? Kurduysanız hangisi? Teşekkür ederim şimdiden.
GPU-Z üzerinden kullanılan bellek modülünün üreticisine bakıp BIOS seçeceksiniz. Simyacılık yapıp deneme yanılma yoluyla değil.

Üstüne kullanılan flashing tool zaten eskimiş 2021 den kalmış konu AMD Flashing Tool kullanın.

Merhaba, VRAM üreticisini biliyorsanız işiniz kolay. Aynı marka ve modeli TechPowerUp'ın BIOS veritabanından bulduktan sonra VRAM üreticisine göre seçtiğiniz BIOS'u flash'layabilirsiniz.

Geri
Yukarı