Sapphire RX 580 WattMan hataları

• Konuyu başlatan rawe
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 206

rawe

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar. Yeni bir ekran kartı aldım eski model R7 240 1GB şu an yeni aldığım 2.el model RX580 8 GB öncelikle yaptığım işlemlerden başlayayım. DDU ile eski ekran kartının sürücülerini tamamıyla kaldırıp yeni ekran kartının sürücülerini kurdum. Ondan sonra biraz LoL oynadım oynarken şöyle bir sorun meydana geldi. Yarım saat 1 saat sonra falan bir anda görüntü kesti aynı şekilde CS2'ye de girmeye çalıştım fakat onda da direkt olarak oyunu kendi kendine kapanıyor. Yaptığım ufak bir araştırma sonrası WattMan hatası olduğunu düşünmeye başladım. Belki de güç kaynağım yetmiyordur ondan dolayı da olabilir. Güç kaynağım Corsair VS 550 neticeye gelecek olursak WattMan hatasının çözümünün undervolt olduğunu gördüm birkaç forumda. Sapphire Nitro+ RX 580 8 GB ekran kartı için undervolt önerisi olan var mı?

Hocam yapılabilecek her şeyi teker teker denemeniz lazım WattMan sorununda. Diğer parçaların uyumsuzlukları vs detaylı olarak gösterilmiyor her sorunu WattMan olarak adlandırıyor uygulama. GPU undervolt ile başlayabilirsiniz. Yüklediğiniz sürücünün Windows onaylı olmasına dikkat edin.

AMD kartlarda oluşan her soruna WattMan diyorlar, işin o tarafı karışık.

Siz GPU-Z görüntüsü ve kartın tam modelini paylaşın, VBIOS'una bakalım orijinal mi değil mi?
Kartın Tam modeli Sapphire Nitro+ RX 580 8GB

Hocam yapılabilecek her şeyi teker teker denemeniz lazım WattMan sorununda. Diğer parçaların uyumsuzlukları vs detaylı olarak gösterilmiyor her sorunu WattMan olarak adlandırıyor uygulama. GPU undervolt ile başlayabilirsiniz. Yüklediğiniz sürücünün Windows onaylı olmasına dikkat edin.

GPU undervolt denedim açıkçası herhangi bir faydası olmadı. Farklı bir öneriniz var mı tek değiştiğim parça ekran kartım onun dışındaki parçalar aynı şekilde ama yine de faydası olacağını düşünüyorsanız bütün parçalar
Anakart: Gigabyte H610M k
RAM: Apacer Panther Black-Gold 8 GB 3200MHz CL16.
PSU: Corsair VS550.
Ekran kartı: Sapphire Nitro+ RX580 8 GB.
İşlemci: i3-13100F

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    43,1 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
Kartın tam modeli Sapphire Nitro+ RX 580 8 GB.

GPU undervolt denedim açıkçası herhangi bir faydası olmadı. Farklı bir öneriniz var mı tek değiştiğim parça ekran kartım onun dışındaki parçalar aynı şekilde ama yine de faydası olacağını düşünüyorsanız bütün parçalar.

Hocam çok detaylı bilgim yok şu anda aklıma gelen tek şey RAM profili değiştirmek. İnternetteki WattMan hakkındaki diğer konulara göz atmanızda fayda var.

Kartın Tam modeli Sapphire Nitro+ RX 580 8 GB

GPU undervolt denedim açıkçası herhangi bir faydası olmadı. Farklı bir öneriniz var mı tek değiştiğim parça ekran kartım onun dışındaki parçalar aynı şekilde ama yine de faydası olacağını düşünüyorsanız bütün parçalar

Kartın frekansını siz mi düşürdünüz?

Kartın frekansı normal görünüyor, sıcaklıkları kontrol ettiniz mi? Siyah ekran öncesi kaç derece oluyor?

Onu kontrol etmedim fakat kendim bir FurMark testine soktum yaklaşık 12 dakikalık bir testte 70 derece bir de şu an için RAM'i diğer slota taktım sorun ufaktan çözülmüş gibi CS2 de sorun olabilir.

Biraz daha oyun oynuyorum eğer herhangi bir sorun çıkarsa tekrar buradayım.

Geri
Yukarı