RX 470 Mining Edition Ve i7 2600 sistem oyun oynarken bir anda çöküyor

Egemen 07

Decapat
Yer
Konya/Meram
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Tulpar T5 V23.3.2

CPU: i5-12450H 8C/12T
GPU: RTX4060 8GB 128BIT
RAM: 32GB DDR4 3200MHz
SSD: 1TB M.2 SSD
Meslek
Grafiker
Oyun oynarken aniden kapanması bir şeye tıklayınca meydana gelebiliyor, takılı kalması oyun haricide olabiliyordu.
Şu an sadece oyunda oluyoraniden çökünce/kapanınca siyah ekran olup ses takılıyor ve gıcık bir kendini tekrarlayan ses geliyor.
Takılı kalıp kapanınca sesler devam ederken benim gözlemlediğim sadece mikrofon, klavye mouse ve monitörün donması oluyor.
Ve 5sn sonra bir title box geliyor ve monitör kapanıyor "entering Power save mode" gibisinden bir title gözüküyor.

Discord'dan arkadaş seslenince duyabiliyorum, oyundaysam bağlantı beni var gösteriyor sunucuda vs.
bu sorun yeni ekran kartımı almamla ortaya çıktı, RX 470 DVI-D Mining Edition 2.el iddaya göre kullanan en ufak sorununu görmemiş.
PSU'm 600 watt Xigmatek, anakart P8H67, RAM'lar 4+4 Kingston 1333MHz DDR3, işlemci i7 2600 4 Core 8 thread, önceden hard disk kullanıyordum SSD'ye geçtim.
İki türlüde sorun devam ediyor tek fark son zamanlardır aniden kapanma olayı var.

@Egemen 07 Sorun yüksek ihtimal ekran kartı dostum. RX470 ve RX570 sorunlu biraz.

Hocam deli gibi stres testine soktum FurMark benchmarkta, 10DK stres sorunsuz, 1080p benchmark 3600 puan üstelik arkada csgo açık menüde.

Oyun oynarken aniden kapanması bir şeye tıklayınca meydana gelebiliyor, takılı kalması oyun haricide olabiliyordu.
Şu an sadece oyunda oluyoraniden çökünce/kapanınca siyah ekran olup ses takılıyor ve gıcık bir kendini tekrarlayan ses geliyor.
Takılı kalıp kapanınca sesler devam ederken benim gözlemlediğim sadece mikrofon, klavye mouse ve monitörün donması oluyor.
Ve 5sn sonra bir title box geliyor ve monitör kapanıyor "entering Power save mode" gibisinden bir title gözüküyor.

Discord'dan arkadaş seslenince duyabiliyorum, oyundaysam bağlantı beni var gösteriyor sunucuda vs.
bu sorun yeni ekran kartımı almamla ortaya çıktı, RX 470 DVI-D mining Edition 2.el iddaya göre kullanan en ufak sorununu görmemiş.
PSU'm 600 watt Xigmatek, anakart P8H67, RAM'lar 4+4 Kingston 1333MHz DDR3, işlemci i7 2600 4 Core 8 thread, önceden hard disk kullanıyordum SSD'ye geçtim.
İki türlüde sorun devam ediyor tek fark son zamanlardır aniden kapanma olayı var.

Kanka işlemci 7 ama 2.nesil eski bence i3 4.nesil daha iyi.

Kanka işlemci 7 ama 2.nesil eski bence i3 4.nesil daha iyi.

Toplu yükseltme yapacağım 1-2 aya, Ryzen 5 3600, 16 GB 3200MHz, B450 şeklinde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video belki bu sorun için çözüm arayanlara yardımcı olabilir.

Toplu yükseltme yapacağım 1-2 aya, Ryzen 5 3600, 16 GB 3200MHz, B450 şeklinde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu video belki bu sorun için çözüm arayanlara yardımcı olabilir.

Sorun çözüldü,
En son driveri yükledim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı