RX 470 sistem için anakart, RAM ve işlemci önerisi

Ardaa_xx06

Centipat
Daha fazla  
Merhaba benim anakartım yandı ve üzerinde DDR3 8x2 1600MHz RAM vardı.
İşlemcisi AMD Athlon X4 880k.
Ekran kartı RX 470 4 GB mıning Edition.

Bende yeni anakart almak isterken 2 gündür araştırdım ve sonradan öğrendimki anakart işlemciye ve RAM'e uygun olmalıymış.
Benim de çok bir ücretim yok biraz anakartlara baktım ve;

Bunu uygun gördüm ve buna uygunda;

Bu RAM'i uygun gördüm.

Sıra işlemciye geldiğinde ise ikinci el bir i3 6100 3.7 GHz işlemci seçtim ve buna uygun;

Bu soğutucuyu seçtim. Soğutucu illa ışıklı olmaya gerek yok. Sistemim siyah zayen ve kasamda cam kapak yok.
PSU'm Gigabyte'nin 550 wattlık PSU'dur sizce yeterli olacak mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 2.elle daha ucuz ve güzel şeyler düşürürsunuz
bende düşündüm bunu ama ram fan ve anakart konusunda güvenilir yerden toplamaya çalıştım işlemciyide 0 alabilirdim ama o biraz bütçemi aşabilir şuan bunu almayı,artan 8x2 soğurmalı fan , işlemci ve soğutucusu birde yanan anakartı hepsini 1000tlye satabilirsem toplam maloyeti 1675 tl ediyor

İnternetten almak yerine ikinci el alın. İnternetten almak yerine o fiyata ikinci el AM4 anakart bulunabilir. Ayrıca ölü soket.
mesela önerebileceğin anakart işlemci kombinasyonu varmıdır tabi ekran kartını göz önünde bulundurarak

1500+1200+1200+250= 3150TL, Onun yerine bu daha iyi olur:
AM4 herhangi bir anakart olabilir ayrıca fanı da bulunan ama çok ucuz parçalardan olmasın,
En az ikinci nesil RYZEN bir işlemci olsun 600TL'ye bile 1. nesli var siz düşünün. i5 7600 = R3 1200
RAM konusunda ilk el alın.

I3 6100 şu an Pentium'dan bile zayıf.

1500+1200+1200+250= 3150TL, Onun yerine bu daha iyi olur:
AM4 herhangi bir anakart olabilir ayrıca fanı da bulunan ama çok ucuz parçalardan olmasın,
En az ikinci nesil RYZEN bir işlemci olsun 600TL'ye bile 1. nesli var siz düşünün. i5 7600 = R3 1200
RAM konusunda ilk el alın.

I3 6100 şu an Pentium'dan bile zayıf.
r3 1200 fanlı buldum ve anakartıda şu olsa iyi olurmudur?
aynı zamanda ucuz ramda olursa çok i olur işimi görecek

r3 1200 fanlı buldum ve anakartıda şu olsa iyi olurmudur?
aynı zamanda ucuz ramda olursa çok i olur işimi görecek
Anakartı ikinci el alın. İşlemcili olanları genelde ucuz oluyor. Birde RAM varsa onu da talep edin. Çünkü elinden çıkarıyorlar zaten.

birde sıfır ram alsanız çok iyi bir fiyat. Ama irdeleyip inceleyip alın bunları çünkü sıkıntı çıkarabilir. Üstelik Param güvende var sıkıntı çıkarsa.

RAM slotları düzgün mu?
Pinler sağlam mı?
Anakart giriş çıkışların fotoğrafını atabilir misiniz?
Temas gördü mü?
böyle sorular sorun öyle alacağım deyin.

Son düzenleme:
Anakartı ikinci el alın. İşlemcili olanları genelde ucuz oluyor. Birde RAM varsa onu da talep edin. Çünkü elinden çıkarıyorlar zaten.

birde sıfır ram alsanız çok iyi bir fiyat. Ama irdeleyip inceleyip alın bunları çünkü sıkıntı çıkarabilir. Üstelik Param güvende var sıkıntı çıkarsa.
param güvende sistemi çok iyiymiş birax baktımda ayrıca attığınız ürünlerde çok iyi ve ucuz benimde artık bakmaktan başım yanmıştı iyi oldu
bu ramler çok ucuz ve yorumlarıda bayağı iyi gibi

param güvende sistemi çok iyiymiş birax baktımda ayrıca attığınız ürünlerde çok iyi ve ucuz benimde artık bakmaktan başım yanmıştı iyi oldu
bu ramler çok ucuz ve yorumlarıda bayağı iyi gibi
Gayet güzeller, 10 tl N11'de daha ucuz ama siz bilirsiniz. Hesabınız Hepsiburada'da varsa oradan alın.

Geri
Yukarı