RX 470 sistem oyunlarda düşük performans sorunu

NightKing

Kilopat
Daha fazla  
Oyunlarda acayip şekilde anlık takılmalar oluyor. Assasin's Creed Black Flag oynarken 15-20 FPS gördüm. RX 470 gibi bir kartla çok saçma bir durum ve aylardır çözümünü bulamadım, yardımlarınızı bekliyorum. Ayrıca Fallout 4 oynarken MSI Afterburner ile ölçüp ekran kaydı aldım yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler. Oyun grafikleri Ultra'da.

Sistem Özelliklerim:
  • Asus Rx 470 4GB
  • I5 6402p 2.80(3.40) GHz
  • 8GB RAM
  • 1 TB harddisk
  • 600W Zalman z3

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    232,7 KB · Görüntüleme: 112
  • 2.jpg
    2.jpg
    213 KB · Görüntüleme: 123
  • 3.jpg
    3.jpg
    280,8 KB · Görüntüleme: 142
GPU kullanımı dışında her şey normal görünüyor, 60 FPS alıyorsunuz. Ancak GPU kullanımı %0 görünüyor. Sanırım ara sıra olan bir durum, bu olduğun donma vb. şeyler yaşıyorsunuz. V-Sync açık mı? Eğer gerçekten 15-20 FPS aldığınız zamanlar oluyorsa aşırı donma/yavaşlama olur.

Son düzenleme:
GPU kullanımı dışında her şey normal görünüyor, 60 FPS alıyorsunuz. Ancak GPU kullanımı %0 görünüyor. Sanırım ara sıra olan bir durum, bu olduğun donma vb. şeyler yaşıyorsunuz. V-Sync açık mı? Eğer gerçekten 15-20 FPS aldığınız zamanlar oluyorsa aşırı donma/yavaşlama olur.
Evet genelde gpu kullanımı %'desi düştüğü sıralarda kasmalar artıyo. Gpu kullanımı sürekli değişiyo aynı zamanda sabit kalmıyo ve V-sync açık veya kapalı olsun durum değişmiyo. Fakat bu durma neyin sebep olduğunu bilmiyorum. Yardımcı olmaya çalıştığın için teşekkür ederim

Sürücülerden kaynaklanan bir sorun olabilir sürücüleri kontrol etmeni öneririm.
Sürücülerimi kontrol ettim ve hepsi güncel. Yardımcı olmaya çalıştığın için teşekkür ederim

Yazılımsal bir sorun olabilir sistem bilgilerini inceleyebilmemiz için imzamdan rapor 1 ve 2 sonucunu paylaşın.
Hocam 1.aşamayı başlattım şuan 5 dk geçti fazla bi ilerleme olmadı şuan biraz uzun sürecek herhalde en kısa sürede burda paylaşıcam yardımcı olmaya çalıştığın için teşekkür ederim.

Yazılımsal bir sorun olabilir sistem bilgilerini inceleyebilmemiz için imzamdan rapor 1 ve 2 sonucunu paylaşın.
Scan_2017-7-20-20-41.txt
GSI6_GURKAN_GURKAN_07_20_2017_20_07_43.zip
Buyur Hocam.

Sisteminde zararlılar var ama oyun performansını etkileyecek türden değil. Malwarebytes ile scan rootkit seçeneğini seçerek tarama başlat. GSI raporunu daha sonra inceleyeceğim.

GSI raporunu inceledim. Kusura bakmayın dün internet sorunlu olduğundan bugüne kaldı.

Şunları kaldır:

amuleC
AVG Web TuneUp
SafeZone Stable
Sandboxie

Hosts dosyan değişmiş orjinali ile değiştir.

Windows korsan kullanmışsın. Şu dosyaları sil.

C:\Windows\[email protected]

Şu klasör içlerini temizle:

C:\Users\GURKAN\AppData\Local\Temp\

C:\Windows\Temp

Sisteminde zararlılar var ama oyun performansını etkileyecek türden değil. Malwarebytes ile scan rootkit seçeneğini seçerek tarama başlat. GSI raporunu daha sonra inceleyeceğim.

GSI raporunu inceledim. Kusura bakmayın dün internet sorunlu olduğundan bugüne kaldı.

Şunları kaldır:

amuleC
AVG Web TuneUp
SafeZone Stable
Sandboxie

Hosts dosyan değişmiş orjinali ile değiştir.

Windows korsan kullanmışsın. Şu dosyaları sil.

C:\Windows\[email protected]

Şu klasör içlerini temizle:

C:\Users\GURKAN\AppData\Local\Temp\

C:\Windows\Temp
Hocam önemli değil bende birkaç gündür evde yoktum bir sorum olucak pek aşina olmadığım bir konu hosts dosyasını orjinali ile nasıl değiştirebilirim. Bide hocam [email protected]'yi silemiyorum programın çalıştığını söylüyo ve bu dosyayı silersem windows ile ilgili bir problem yaşarmıyım 800 gb ya yakın oyun klasörü var bir daha yükleyemem format gerekirse. Yardımın için teşekkür ederim

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı