RX 470 sistemde oyunlarda performans düşüşü

Emirhan Polat

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar. Sistemim normalde önceden gayet stabil çalışıyordu fakat son zamanlarda bayağı bir FPS düşmesi sorunu vesaire yaşıyorum. Virüs girmiştir diye düşündüm fakat Kaspersky Total Security'de yaptığım virüs taramasında herhangi bir virüs çıkmadı. Üstelik Alt+Tab attığımda bayağı bi' bekliyorum. Valorant oynarken bile Discord'ta sesim kesilerek geliyor ve karşının da sesi bana kesilerek geliyor telefondan gelmek zorunda kalıyorum. Lütfen bir öneride bulunun. CS:GO'da 200-300 FPS alırken şu an 1-2 saniyeliğine 60 FPS oluyor. Zira Valorant'ta da direkt FPS düşüşü yaşıyorum. Sistem özelliklerim imzamda yazıyor fakat ben yine de buraya bırakayım.
not: harici harddisk kullanıyorum fakat CS:GO ve Valorant SSD'ye kurulu ama Fortnite harici diskte kurulu acaba 1 TB 7200RPM sabit disk alsam mı diye düşünüyorum. Fortnite'tan bahsetme sebebim orada da yer yer ses sorunu yaşıyorum silah ile tararken sesler cızırtılı geliyor ve yer yer texture sorunu yaşıyorum ve drop sorunuda buna dahil.

GPU: Sapphire RX470 Nitro+ 4 GB OC.
CPU: AMD Ryzen 3 2200G.
RAM: T-Force Vulcan Z 16 GB 2666 MHz CL18.
Anakart: Gigabyte A320M-S2H
SSD: Apacer Panther 240 GB.
Harici HDD: Samsung 500 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok genel bir problem; pc yi gereksiz kastıran bir arkaplan uygulamasından tutunda ömrü dolmuş bir işlemci veya ekran kartına kadar hepsi buna sebep olabilir. Sıcaklık değerlerini kontrol et, fan hızlarını felan kontrol et, ram kontrollerini sağla, benim 13 yıllık HDD bile sadece loading ekranlarında sorun yaşatıyor onun dışında FPS çok etkilemiyor o yüzden bu problemin ondan olacağını sanmam. Aynısı eski pc de başıma gelmişti, format atınca düzelmişti ama neden olduğunu anlayamamıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı