RX 470 sistemde Valorant'a FPS düşüyor

Hocam şaşırtıcı değil çift kanal RAM sadece performansı arttırır, Valorant gibi FPS oyunlarında RAM çok önemli rol almaz FPS oyunlarında en önemlisi işlemcidir.

Yanlış biliyorsun. Islemci en onemlisi de, RAM drop yasatir. En az 10-20 FPS de fark yaratir.
PUBG gibi bir oyuna 8 GB RAM cok az. Kendim de yasiyorum ayni problemi fakat bu kadar ciddi degil.
Yine soyluyorum, bu sorun da RAM'in kesinlikle payi var fakat 1 FPS dusmesi ilginc. Konu sahibi biraz daha detayli anlatir misin? Ne siklikla drop yasiyorsun? Kac FPS'lere dusuyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış biliyorsun. Islemci en onemlisi de, RAM drop yasatir. En az 10-20 FPS de fark yaratir.
PUBG gibi bir oyuna 8 GB RAM cok az. Kendim de yasiyorum ayni problemi fakat bu kadar ciddi degil.
Yine soyluyorum, bu sorun da RAM'in kesinlikle payi var fakat 1 FPS dusmesi ilginc. Konu sahibi biraz daha detayli anlatir misin? Ne siklikla drop yasiyorsun? Kac FPS'lere dusuyor?
hocam valorant için oyunun ilk başlarında genellikle ilk 5 el 15 20 saniye aralıklarıyla drop yiyiorum 5 elden sonra düzeliyor ama oyunun ortasında çatışmaya girerken karakterler ulti falan kullanırken yine drop yiyorum ve drop 100 150 fpslerden 1 2 bazen 0 a düştüğü oluyor

Hocam Valorant için oyunun ilk başlarında genellikle ilk 5 el 15 20 saniye aralıklarıyla drop yiyiorum 5 elden sonra düzeliyor ama oyunun ortasında çatışmaya girerken karakterler ulti falan kullanırken yine drop yiyorum ve drop 100 150 FPS'lerden 1 2 bazen 0'a düştüğü oluyor.

Driverlar guncel mi?
Dual channel 16 GB RAM ile denemen lazim.

Belki optimizasyon sorunu olabilir. Hocam MemReduct indirip belleği temizle yaparak oynamayı dener misiniz bakalım drop yiyecek misiniz?

Geri
Yukarı