RX 470 Strix Aşırı Isınma Problemi

itzsahinmate

Centipat
Ekran kartım 90 dereceleri bile görüyor. Bir ay önce 85-86 görüyordu ve yavaş yavaş artıyor gibime geliyor.

Bir de uzun süreli kullanımda bilgisayar kendi kendine ısındığından kapanıyor. Isınma problemini çözmem için ne yapabilirim?

Asus Strix RX 470 4 GB modeli.

Aynı sorunu bende yaşıyordum sırf kalitesiz termal macun sürmemden dolayı. 90 dereceye ulaşıp kapanan kart termal macun değişiminden sonra Max 65 derece oluyor.

Termal macun yenileyin. Kasanız nedir? Hava akışı iyi mi?
Kasamın kapağı açık, her zaman açıktı içini görmek hoşuma gidiyor diye kapağını takmıyordum.
Bu termal macunu elimle değiştirebilir miyim, bilgisayarcılara güvenmek istemiyorum. Bu zamanlar biliyorsunuz riskli zamanlar, ayrıca 'bilgisayarcı' :D.
Kasamın kapağı açık, her zaman açıktı içini görmek hoşuma gidiyor diye kapağını takmıyordum.
Bu termal macunu elimle değiştirebilir miyim, bilgisayarcılara güvenmek istemiyorum. Bu zamanlar biliyorsunuz riskli zamanlar, ayrıca 'bilgisayarcı' :D.

Tekrardan bugün termal macun ve kasa içi temizliği tamamiyle yaptım. Ekran kartım artık OC halde bile 70 dereceyi geçmiyor, teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı