RX 470 ve A10 6800K Darboğaz Yapar mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Darboğaz yapıyor, karttan tam performans alamazsın, performansın yeterli düzeyde olur. 1050 Tİ düşünebilirsin darboğaz olmasını istemiyorsan.

ben pentium bi işlemci toplamayı düşünüyorum g4560 3.5ghz ye asus rx480 rog strix 8gb 256 bit modelini koymayı düşünüyorum sizce nasıl olur ?

İ3 7100 RX480i besler. İlla ki işlemciye çok yük binen oyunlarda az da olsa kayıp yaşanır ama hissettirmeyecek derecede olacaktır. İ3 7100 alınabilir. G4560 yetersiz o ekran kartına.

Ryzen3'leri de bekleyebilirsin. Ben 7100 ile Rx470'de yer yer darboğaz yaşıyorum. Ama Rx480 8GB'a bütçen yetiyorsa, Rx470 alırsın işlemcini yükseltirsin daha mantıklı bir sistem olur. Ekran kartı oyun bilgisayarında önemli evet de cırkını da çıkarmamak gerek.

Ryzen3'leri de bekleyebilirsin. Ben 7100 ile Rx470'de yer yer darboğaz yaşıyorum. Ama Rx480 8GB'a bütçen yetiyorsa, Rx470 alırsın işlemcini yükseltirsin daha mantıklı bir sistem olur. Ekran kartı oyun bilgisayarında önemli evet de cırkını da çıkarmamak gerek.
yani beklememi öneriyosunuz? peki ne kadar sizce?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı