RX 470 video izlerken ısınıyor

EmircanCekic

Centipat
Arkadaşlar bende ASUS RX 470 var. Ekran kartı boşta 30 ila 40 derece arası ama YouTube'de video falan izlerken 50 dereceye çıkıyor. Ama oyun oynarken 63 dereceyi geçtiğini görmedim. Sorum şu ki, YouTube'de falan takılırken neden çok ısınıyor ya da normal midir?

Sorun olduğunu düşünmüyorum. Kart boşta fanları çalıştırıyor mu? Benim bildiğim boştayken çalışmıyor, belli bir dereceyi geçtikten sonra çalışmaya başlıyor. Oyunda 63 derece mükemmel bir değer. Boştayken 30 da öyle. Videoyu ekran kartı üzerinden oynattığı için bir artış olması normal.

Arkadaşlar bende ASUS RX 470 var. Ekran kartı boşta 30 ila 40 derece arası ama YouTube'de video falan izlerken 50 dereceye çıkıyor. Ama oyun oynarken 63 dereceyi geçtiğini görmedim. Sorum şu ki, YouTube'de falan takılırken neden çok ısınıyor ya da normal midir?
Chrome kullanıyorsanız videolar için donanım hızlandırma özelliğini kullanıp ekran kartını devreye sokuyor. Bu özelliği ayarlara girip aşağı inin ve gelişmiş e tıklayın oradaki sistem bölümünden Donanım Hızlandırma anahtarını kapatın.

63 dereceler bence çok iyi. Bende MSI RX 470 Gaming X var 69 70 derecelere çıkıyor oyun oynarken en fazla. Bence çokta anormal bir durum yok gibi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı