RX 470 yüksek oyunda ekran kararıyor ve donuyor

Utkubayrak

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar problemim şu yeni bir ekran kartı aldım Sapphire RX 470. ilk aldığımda Core clock ve Memory clock ayarları fabrika değerindeydi. Ama nedense ekran kapanıyor ve donuyordu. Voltajı düşürdüm. En az degerden daha az deger verdim (1100 cc, 1500 MC) olmustu ve oynuyordum. Ama GTA V'e benzeri oyunlarda 3 saniyede bir donuyor diye arttırmayı denedim bu sefer de kapanıyor.

Sorum şu olması gereken MHz degerlerinde bilgisayarın çalışması için ne gerekiyor veya bu kapanma probleminin olmaması için.

Anakart: M5A97 EVO r2.0
İşlemci: FX 8350.
Ekran kartı: Sapphire RX 470.
RAM: Vengeance 1660MHz 16 GB.
PSU: Corsair 750W.

BIOS'tan ASUS optimal i açsam işe yarayabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ekran kartı eğer stok şekilde kapanıyorsa büyük bir sıkıntı var demek. Driverları tamamen kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyin derim en fazla. Onun dışında PSU'nuz yeterli zaten diğer kısımların bir alakası yok durumla. Eğer ki daha önceki bir ekran kartıyla bu sorunu yaşamıyorsanız ve RX 470 i aldığınızda başladıysa kartı lütfen geri götürün.

Hocam ekran kartı eğer stok şekilde kapanıyorsa büyük bir sıkıntı var demek. Driverları tamamen kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyin derim en fazla. Onun dışında PSU'nuz yeterli zaten diğer kısımların bir alakası yok durumla. Eğer ki daha önceki bir ekran kartıyla bu sorunu yaşamıyorsanız ve RX 470 i aldığınızda başladıysa kartı lütfen geri götürün.
Maalesef götüremem 2. El almıştım. Anlamadığım sadece gta da böyle birsey yaptı cs valorant warzone veya sea of thivese gibi oyunlarda herhangi bir problem çıkmadı.

Ustam o zaman özür dilerim, stok halde böyle siyah ekrana düştüğü için ben başka fikir veremem. Umarım başka arkadaşlar bir çözüm bulur, ancak kanımca ekran kartı arızalı. Yanlış söylüyorsam özür dilerim şimdiden.

Geri
Yukarı