RX580 ekran kararıyor ve donuyor

DonDraper

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bugün sistemime yeni bir RAM ekledim ve CS:GO'ya girdim çıktından sonra ekran gidip gelmeye ve atlamalar olmaya başladı. Yeni RAM'i çıkarttım bir süre düzeldi ama sonra tekrar başladı. Sorun bilgisayarın açılmasıyla başlıyor ve sürekli devam ediyor. Butun güç kablolarını çıkarıp bekleyip tekrar başlattığımda tekrar düzeliyor ama oyuna vs. girdiğimde bir süre sonra yine başlıyor. Yani sebebi hakkında hiçbir fikrim yok daha önce bu tarz bir problem yaşayıp çözen veya bir fikri olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

Anakart - ASUS A320M.
İşlemci - Ryzen 3 3100.

Arkadaşlar merhaba, bugün sistemime yeni bir RAM ekledim ve CS:GO'ya girdim çıktından sonra ekran gidip gelmeye ve atlamalar olmaya başladı. Yeni RAM'i çıkarttım bir süre düzeldi ama sonra tekrar başladı. Sorun bilgisayarın açılmasıyla başlıyor ve sürekli devam ediyor. Butun güç kablolarını çıkarıp bekleyip tekrar başlattığımda tekrar düzeliyor ama oyuna vs. girdiğimde bir süre sonra yine başlıyor. Yani sebebi hakkında hiçbir fikrim yok daha önce bu tarz bir problem yaşayıp çözen veya bir fikri olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

Anakart - ASUS A320M.
İşlemci - Ryzen 3 3100.
Psu ?

Hocam, mevcut RAM neydi ve neyi eklediniz?

Hocam kusura bakmayın uyarı almışım cevap veremedim o yüzden hemen. PSU kasayla birlikte geldi 650W 80+ sertifikalı. Markasını bilmiyorum kasa markası Performax. Mevcut RAM Corsair DDR4 3000MHz 8 GB RAM idi ve aynısını alıp seri numarasına kadar ve onu taktım.
Hocam şu an fark ettim dün bir WattMan hatası almışım. Ayrıca dün PSU güç kablosundan şüphelenip monitörün güç kablosuyla değiştirmiştim ve sanırım bir temazsızlık var çünkü monitör kapandı ve arka bağlantı ile oynayınca düzeldi. Acaba böyle bir sıkıntı olmuş olabilir mi?

Geri
Yukarı