RX 470'i satıp GTX 1060 3GB almak hata mı?

Hata etmemişsiniz bence. Zaten bilgisayardan ağır oyunlar oynamıyormuşsunuz ama ben sizin yerinizde olsam yine de rasyonel bir perspektifte değerlendirecek olursak eğer 6GB lık 1060 modelini tercih ederdim zira çok daha uzun vadeli bir kart tercih ettiğiniz karta kıyasla.
Hocam bu beni bir 5-6 ay idare etsin. Kardeşimin sistem çok kötü işlemcisi X4 860K. Ekran kartı R7 240. Bu ekran kartını ona verip GTX 1070 + 2K Monitör alabilirim kendime. Tabi şuan değil yılbaşında anca param olur o kadar. :)

Hata etmemişsiniz fakat 3GB VRAM ile yüksek doku paketlerini açamazsınız sadece.

Şahsen kulaklık yerine ilk olarak RAM'i 16 yapardım.
Ses kartı lazım olmasa zaten kulaklık almazdım hali hazırda kulaklığım vardı fakat Hİ-Fİ kulaklık olduğu için bu anakartın ses çıkışından hiç iyi bir ses alamıyordum yani ses kartı almak zorundaydım. RAM'i 16 yapacağım zaten o aklımda 1 veya 1 buçuk ay sonra RAM 16 olacak.

Boş ver belleğe takılma, doku paketleri VRAM'i aşarsa RAM'den takviye yapar, yani her türlü 6GB'da ne yapıyorsan 3GB'da da yaparsın. Tek fark daha az FPS alırsın o kadar. RAM'den dolayı gecikme yaşanır, buda 2-5 FPS arası düşüşe neden olur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı