RX 480 4 GB ve i5 6400 sistem alınır mı?

Mckadia

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, merhaba.

Bu ekran kartında 128 bit var ve 256 bitle çok performans farkı var mı?
Böyle bir sistem toplasam RDR2, Cyberpunk, Far Cry 6, gibi oyunları oynayabilir miyim?

8 GB RAM'i 16 yapsam performansı çok etkiler mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşım R390 ve i5 6500 ile bazı oyunlarda sıkıntı çekiyordu işlemci yüzünden. Sistemin fiyatı ne kadar? İşlemciyi güncelleyebilme durumunuz da olursa çok iyi olur bence.
Söylediği oyunlarda çok bir sıkıntı çekeceğini düşünmüyorum, i5-7500, i7-7700 ve i7-8700 işlemcilerini RX580 ayarındaki manuel OC'lu GTX 1060 6GB ekran kartıyla işlemci odaklı oyunlarda teker teker test ettim. Açıkçası bir tek AC:Odyssey'in şehir içi bölgelerinde ve Battlefield 5'in sadece Operasyon modunda 8700 ortalama ve %1 Low akıcılık değerlerinde açık ara 7500 ve 7700'e de deli fark atarken, 7700 ve 7500 arasında neredeyse her oyunda bu ekran kartıyla çok ciddi bir fark gözlemleyemedim fakat 6500'ün o R9 390 (zannediyorsam 1050 Ti ayarında bir kartı) çoğu pozisyonda besleyebiliyor olması gerek çünkü doğru ayarlarla bazı istisnalar dışında 1060/1660(stok)'a kadar besleyebilecek kapasitesi var bu işlemcinin.

Ama dediğin gibi bütçe dahilinde artık yıl 2022 olacakken her ne kadar ekran kartı düşük kalacak olsa bile 4/4 işlemci alınmaması daha mantıklı olur, burada katılıyorum size..

Kaçırma al ekran kartının kendisi bile 4K'dan fazla eder diye düşünüyorum eğer 8 GB'lik modeliyse 4 GB olanıymış yine de değer.

Kaçırma al ekran kartının kendisi bile 4K'dan fazla eder diye düşünüyorum eğer 8 GB'lik modeliyse.
4 gb modeli
Söylediği oyunlarda çok bir sıkıntı çekeceğini düşünmüyorum, i5-7500, i7-7700 ve i7-8700 işlemcilerini RX580 ayarındaki manuel OC'lu GTX 1060 6GB ekran kartıyla işlemci odaklı oyunlarda teker teker test ettim. Açıkçası bir tek AC:Odyssey'in şehir içi bölgelerinde ve Battlefield 5'in sadece Operasyon modunda 8700 ortalama ve %1 Low akıcılık değerlerinde açık ara 7500 ve 7700'e de deli fark atarken, 7700 ve 7500 arasında neredeyse her oyunda bu ekran kartıyla çok ciddi bir fark gözlemleyemedim fakat 6500'ün o R9 390 (zannediyorsam 1050 Ti ayarında bir kartı) çoğu pozisyonda besleyebiliyor olması gerek çünkü doğru ayarlarla bazı istisnalar dışında 1060/1660(stok)'a kadar besleyebilecek kapasitesi var bu işlemcinin.

Ama dediğin gibi bütçe dahilinde artık yıl 2022 olacakken her ne kadar ekran kartı düşük kalacak olsa bile 4/4 işlemci alınmaması daha mantıklı olur, burada katılıyorum size..
söylediğim oyunları low da oynatsa yeter diye düşünüyorum

4 gb modeli

Söylediğim oyunları low da oynatsa yeter diye düşünüyorum
Orta-yüksek karışık oynarsın rahat tabii bazılarında doku kalitesi noktasında VRAM limitine takılabilir o kart, onun dışında düşük ayarlar işlemci darboğazı ihtimalini artıracağından benzer performansı daha net bir grafik kalitesinde elde edebilirsin..

4k toplamda sistem
Bence iyiymiş.
En basitinden CS:GO yayını açıyor DC'de bize çok takılarak geliyor görüntü. PUBG'de de çok fazla işlemci kullanımı oluyor ve arada takılıyormuş. Yani durumu varsa değiştirsin yoksa tabi ki de idare edilir, çok kötü bir işlemci değil.

Bence iyiymiş.

En basitinden CS:GO yayını açıyor DC'de bize çok takılarak geliyor görüntü. PUBG'de de çok fazla işlemci kullanımı oluyor ve arada takılıyormuş. Yani durumu varsa değiştirsin yoksa tabii ki de idare edilir, çok kötü bir işlemci değil.

Ben yayın amaçlı almıyorum, sadece oyun açsın, SolidWorks, AutoCAD açsın, yeterli. Üzerinde H110M Pro VD Plus varmış. Hangi nesil işlemcileri destekler ve kaç MHz RAM destekler?

Yeni konular

Geri
Yukarı